DÜNYAİNSAN HAKLARISon DakikaSuriye

Beşşar Esad: Terörle savaşımız kader belirleme ve var olma savaşıdır

Suriye Ordu ve Silahlı Kuvvetler Genel Komutanı Orgeneral Beşşar el Esad; ordu ve silahlı kuvvetlerin 69. kuruluş yıldönümü münasebetiyle Ordu Dergisi aracılığı ile silahlı kuvvetlere seslendi.

El Esad ordu ve silahlı kuvvetlerde bulunan tüm subay ve askerleri takdir ve onurla selamlarken; vatanın korunmasında bulundukları fedakarlıklar, sergiledikleri ulusal duyarlılık ve vefakarlığın takdire şayan olduğunu ifade etti.

Suriye ordusunun 69 yıl önce kurulduğu ilk andan beri milletin güçlü kalesi, onur ve şan ekolu olduğunu belirttiğine dikkat çeken el Esad; Suriye ordusunun tarihi boyunca tüm saldırganlara, işgalcilere ve sömürücülere karşı milletin haklarını, onur ve çıkarlarını savunduğuna vurgu yaptı.

El Esad kahraman Suriye ordusunun günümüzde de Suriye evlatları ve onurlu tüm Arapların kendilerine verdikleri emaneti dürüstlük ve sorumlulukla taşıma ehli olduğunu kanıtladığını, güvenlik ve istikrarı korumanın yanı sıra günümüz ve geleceğin garantörü olduğunu, toprak ve şerefi savunma, hakkı müdafaa etme ve sancağını yükseltme kararlılığında olduğunu gösterdiğini belirtti.

Orgeneral el Esad Suriye ordusunun günümüzde sınır ötesinden gelen çokuluslu teröre karşı vatan ve evlatlarını savunmada günübirlik şanlı destanlar yazdığına dikkat çekerken; bulunduğu fedakarlıklar ve yazdığı şanlı destanlarla terör ve destekçilerinin hayal ve umutlarını başlarına yıktıklarını belirtti. Suriye askerlerinin vatanın güvenli karaya ulaşması için cesetleriyle köprü oluşturduklarını belirten el Esad; ulusal onur, egemenlik, bağımsızlık savaşında şanlı destanlar resmettiklerini ifade etti.

Ordu ve Silahlı Kuvvetler Genel Komutanı Orgeneral el Esad; Suriye ordusunun çokuluslu teröre karşı savaşında dünya ordularına bir model teşkil ettiğini, sağladıkları zaferler, sergiledikleri duyarlılık ve bulundukları fedakarlıkların şanlı tarih sayfalarında unutulmaz altın harflerle yazılacağını belirtti.

El Esad Suriye ordusunun vatan egemenliği ve bağımsızlığının yanında vatandaşların güvenliğini savunurken kendi azimleri ve iradelerine sımsıkı tutunup dayatma ve meydan okumalara karşı koyduklarını, Suriye ve halkının geleceğini onurla yapılandırdıklarını ifade etti.

Bu münasebetle Suriye halkını takdir ve sevgiyle selamlayan el Esad; Suriye halkının terör ve dış dayatmalara karşı ordusunun etrafında kenetlenip teröre karşı savaşta aynı safları paylaştığına dikkat çekti.

Ordu ve silahlı kuvvetlere seslenirken el Esad; teröre karşı savaşın var olma ve kader belirleme savaşı olduğunun altını çizerek bu savaşta tolerans, dikkatsizlik, mütareke yada ateşkese yer olmadığının altını çizdi.

El Esad Suriye’nin devlet, halk ve ordu olarak Suriye ve tüm bölgeyi hedef alan sömürücü terörist fitne ve bölücü planlara karşı koymaya her zamandan daha çok kararlı olduğunu vurgularken bu planların birinci dereceden düşman Siyonist İsrail’in çıkarlarına hizmet ettiğini belirtti.

Suriye ve halkının davaları ve haklarından ödün vermemesi ve bu konuda pazarlık yapmamasının söz konusu olmamasıyla ilke ve değerlerinden sapmayacağının altını çizen el Esad; meydan okuma ve dayatmalar ne kadar büyürse büyüsün hakkı talep etme ve vatanı savunmadan caymanın kesinlikle mümkün olmadığını vurguladı.

Konuşmasının bitiminde Orgeneral el Esad ordu ve silahlı kuvvetleri bir kez daha selamlarken; şehitleri, şehit annelerini, yaralı askerleri ve cephede savaşan askerleri ayrı ayrı saygı ve onurla selamladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı