DÜNYAİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon DakikaSuriye

Beşşar Esad: Ülkeye istikrar ve güvenlik geri dönüyor

Suriye cumhurbaşkanı, hükümetin güvenlik ve istikrarı, teröristlerin güvensizleştirdiği bölgelere geri getirmeye gayret gösterdiğini söyledi.

Lübnan el-Meyadin TV kanalının haberine göre Suriye cumhurbaşkanı Beşşar Esad, Suriye’de krizin, silahlı güçlerin askeri başarıları nedeni ile yeni bir dönüm noktasına geldiğini belirtti.

Esad sosyal açıdan halkın bilinç düzeyi ve ulusal barış sürecinin yayılmasının önemli oranda arttığını söyledi.

Teröristlerin ülkede hiçbir yerinin olmadığına değinen cumhurbaşkanı, silahlı kuvvetlerin onları yok edene kadar operasyonlarına devam edeceğini belirtti.

Esad ayrıca Suriye’nin günümüzde karşı karşıya kaldığı konunun, yabancıların Suriye’ye sulta kurarak, ülke kaderini belirleme ve ülkeyi zayıflatmak ve böylece yönetimi, politika değişikliğine zorlamak olduğunu söyledi.

Beşşar Esad ayrıca Şam yönetimi politikalarının halkın çıkarlarını sağlamak olduğunu, fakat batılı ülkeler ve özellikle Amerika’nın bölgede halkçı hükümetlerden kaygılı olduğunu ifade etti.

Suriye cumhurbaşkanı ayrıca Siyonist İsrail rejiminin Suriye’de teröristlere verdiği desteğe işaretle, korsan rejimin bölgede direnişi zayıflatmak için hiçbir cinayetten çekinmediğini söyledi.

Beşşar Esad ayrıca Suriye halkı hedeflerinin asla Amerika ve Siyonist rejim çıkarları ile paralel olmayacağını da sözlerine ekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı