DÜNYAİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSuriye

Beşşar Esad’dan Valilere talimat:Halkın yaralarını sarın

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad dün Başbakan Vail el Halaki ve Başbakan Yardımcısı Yerel Yönetimler Bakanı Ömer Ğalavanci’nin huzurunda il valileri ile bir araya geldi.

Görüşmede Cumhurbaşkanı  Esad vatandaşlar ile sürekli iletişim ve onlarla buluşmaları pekiştirmenin yanı sıra daimi olarak saha gezilerinde bulunmanın önemine dikkat çekti. Vatandaşları karar mekanizmasına dahil etmenin önemine işaret eden Esad; vatanın tanık olduğu koşullar içinde vatandaşların temel ilgi alanı sayılan gereksinimlerin temininde hükümetin mevcut olanaklar dahilinde harcadığı çabalar hakkında bilgi vermenin önemini belirtti.

Şehit aileleri ve yaralılara gerekli tüm destek ve yardımın takdim edilmesi gereğinin altını çizen  Esad, kaçırılan vatandaşların aileleri ve terör mağduru ailelerin ihtiyaçlarını karşılama önemine vurgu yaptı.  Esad tüm bunların karşılaştıkları sorunların en kısa zamanda uygun bir şekilde halledilmesi için gerekenin yapılması yönlendirmelerinde bulundu.

20140309-194411.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Valinin görevinin hizmet ve uygulama alanlarında sınırlı kalmadığını belirten  Esad; ulusal uzlaşma çabalarına katkı sağlamakla siyasi alana da uzanması gerektiğini ifade etti.  Esad valilerin ulusalcı siyasi güçlere açılmaları ve onlarla iletişim içinde olmaları aracılığı ile Suriye’de akıtılan masum kanların durdurulmasına katkı sağlamaları gereğinin altını çizerken Suriye’nin geleceğini yapılandırmada herkesin ortak edilmesine katkı sağlamaları önemini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Esad valilerin yeniden yapılanma sürecine gereken önemi vermeleri ve bu konuda ilgili kurumlarla koordinasyon içinde olmaları gereğini belirtti.

Görüşmede valiler çalışmalarında karşılaştıkları sorunlara ışık tutarak bu sorunların çözümü amacıyla ilgili kurumlarla koordinasyon içinde harcanan çabalar hakkında  Esad’a bilgi takdim etti. Valiler Suriye’nin genelindeki kentler ve kırsallarında kalkınsal, hizmetsel ve yaşamsal durumların iyileştirilmesi amacıyla mevcut olanaklar dahilinde harcadıkları çabalara ışık tuttular.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı