DÜNYAİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon DakikaSuriye

Beşşar Esad:Suriye ve İran arasındaki Ekonomik Vizyon Siyasi Vizyonla Birleştirilmelidir

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad bugün Suriye İran Ekonomik İlişkilerini Kalkındırma Komitesi Başkanı Rüstem Kasimi ve ona eşlik eden heyeti kabul etti.

Görüşmede Suriye ve İran İslam Cumhuriyeti arasındaki ekonomik ilişkileri geliştirme yönünde harcanan çabalar masaya yatırılırken, bir dizi önemli sektörde mevcut olanakların iki halkın çıkarlarına hizmet edecek en iyi şekilde değerlendirilmesi gereğinin altı çizildi.

Cumhurbaşkanı  Esad Suriye ve İran arasındaki ekonomik vizyonun, iki ülke arasındaki ilişkileri ayrıcalıklı kılan siyasi ve stratejik vizyonla birleştirilmesi önemini belirtti.

El Esad iki dost halk arasındaki tarihi ilişkileri daha çok pekiştirecek ekonomik işbirliği önündeki tüm engellerin kaldırılması gereğine vurgu yaptı.

Kendi tarafından Kasimi ülkesinin, maruz kaldığı evrensel zalim savaş karşısında Suriye ve halkının yanında olduğunu bir kez daha ifade etti.

Kasimi Suriye’nin zafere kavuşuncaya dek İran’ın muhtelif destek ve yardımlarını sürdüreceğini söyledi.
İki ülkede mevcut ekonomik fırsat ve olanaklara dikkat çeken Kasimi, bunların iki ülke halklarının çıkarları yönünde uygun bir şekilde değerlendirilmesi gereğine dikkat çekti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı