DÜNYAİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon Dakika

Bir yandan İsrail zulmü,diğer yandan Mahmut Abbas

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimlerinin geçen hafta boyunca Batı Yaka’da siyasi amaçlı 34 ihlal gerçekleştirdiğini söyledi.

Hamas Hareketi, bugün (24 Ağustos Pazar) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, ihlallerden 17′sinin gözaltı ve 6′sının ifade vermeye çağırma olduğunu, iki eve baskın düzenlendiğini ve bir çocuğun da birkaç saatliğine gözaltında tutulduğunu açıkladı.

Rakamların 16-22 Ağustos arasındaki döneme ait olduğunu ifade eden Hamas Hareketi, işgal ordusunun Gazze Şeridi’ne açtığı savaşla birlikte Batı Yaka güvenlik birimlerinin de siyasi muhaliflere karşı tavrında değişiklik gözlemlendiğini bildirdi.

Gözaltı olaylarından 4′ünün ifade vermeye çağrılan kişinin ifade vermek üzere güvenlik birimine gitmesi üzerine gerçekleştiğini, 7 kişinin Gazze’ye destek gösterilerine katıldıkları sırada gözaltına alındıklarını, bir kişinin iş yerine düzenlenen baskınla gözaltına alındığını ve diğer beş kişinin ise nasıl gözaltına alındıkları hakkında bilgi olmadığını kaydeden Hamas Hareketi, gözaltına alınanlar arasında üç üniversite öğrencisi, bir gazeteci ve eski esirlerin de bulunduğunu söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı