DÜNYASon Dakika

BM’nin Kuzey Kore kararı Rusya ve Çin’in maskesini düşürdü

Kuzey Kore’nin nükleer faaliyetlerine devam etmesi ve bu konuda geri adım atmaması Emperyalist güçleri harekete geçirdi. Kuzey Kore’ye yeni yaptırımları içeren ambargo paketi BM’de kabul edildi.

ABD Hazırladı!

Kuzey Kore’nin nükleer faaliyetlerine hız kesmeden devam etmesi tepkileri arttırıyor. Bu konuda tepkiyle yetinmeyen ABD tarafından Kuzey Kore’ye yeni yaptırımları içeren tasarıyı Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne sundu.

ABD tarafından sunulan ek önlem paketi Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde oy birliği ile kabul edildi. Yeni yaptırımlarda Kuzey Kore’ye giden ve bu ülkeden çıkan tüm kargoların zorunlu olarak incelenmesi yer alıyor.

Kuzey Kore’ye yönelik uygulanacak ek pakette bu ülkeye hava yakıtı satışının yasaklanması gibi önemli bir madde yer alıyor. Bunun yanı sıra, tüm konvensiyonel ve hafif silah satışlarının sınırlandırılması yer alıyor. Bu maddenin uygulanması da ülkeyi zor duruma koyabilir.

Kuzey Kore’den kömür ve demir alınması yasaklanırken, titanyum benzeri yer altı kaynaklarının alınması sınırlandırıldı. Kuzey Kore’ye uygulanacak olan yeni yaptırımlar hem askeri anlamda hem de ekonomik anlamda ülkeyi zor durumda bırakacak gibi görünüyor.

Aynı zamanda, Suriye’deki yıkımı 5 senedir izleyen Rusya, Hizbullah’ın Suriye’deki zaferinden pay alabilmesi için siyonistler tarafından mudahil yapılarak denkleme sokuldu.böylece ABD ve uşakları Suriye ve Hizbullah karşısında değilde Rusya karşısında yenilmiş gibi gösterilerek itibar kayıplarını gidermeye çalıştılar. Rusya ve Çin’in BM güvenlik konseyindeki kuzey kore tasarısını onaylaması onların gerçekten hangi safta durduğunu en güzel şekilde açıklamıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı