DÜNYA

Bolivya Cumhurbaşkanı Evo Morales: İnsanların Birliği Emperyalizmin Yok Olmasını Sağlayacaktır

Bolivya Cumhurbaşkanı Evo Morales, Hugo Chavez’in ölümünün üçüncü yıldönümü sebebiyle Venezuela’nın başkenti Caracas’da düzenlenen anma programında yaptığı konuşmada Chavez hakkında, “O, anti-emperyalist bir politika adamı ve Latin Amerikalı bir kardeşimiz olarak gerçek bir dostumuzdu. Hiçbir şeyden korkmadan emperyalistlerin karşısında durdu ve yaşantısıyla bize emperyalistler karşısında korkumuzu yenmemizi öğretti. ” şeklinde konuştu.

Ulusları yıkmak adına uğraşan düşmanların karşısında milletlerin birliğini ve özgürlüğünü koruyabilecek önemli faktörlerin var olduğunu söyleyen Morales, Chavez’in sözünü hatırlatarak, “İnsanların birliği emperyalizmin yok olmasını sağlayacaktır.” dedi.

Dayanışma ve birliğin devrimin temel ilkelerinden olduğunu belirten Morales, “Devrimin tek başına zafer olmadığını Chavez çok iyi biliyordu. Bu nedenle tüm etik değerlere saygı göstererek dayanışma ve birliği sağladı.” diyerek sözlerine son verdi.

Geçtiğimiz günlerde Arjantin Devlet eski Başkanı Cristina Fernandez’de kişisel Facebook sayfasında, “Chavez, halkın özgürlüğü adına kendi canını feda eden biriydi.” sözlerine yer verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı