İNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon DakikaSuriye

Bu Ne Lahana,Bu Ne Turşu,Türkiye’deki Taraftarları Amerikan Saldırısına Karşıymış Gibi Davranıyor,Kendileri Amerika İçin Can Atıyor

Suriye karşıtı koalisyon lideri, Arap ülkeleri ABD’nin Suriye’ye karşı askeri operasyonuna destek vermeye çağırdı.

Suriye Karşıtı Ulusal Koalisyon Başkanı Ahmed El Cerba “Suriye özellikle insani boyutta faciayla karşı karşıya kalmış durumunda” dedi.

“El Arabiye” haber kanalının bildirdiğine göre, El Cerba ayrıca “Biz Arap Birliği’nden Suriye’ye karşı düzenlenecek askeri operasyona destek vermesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

El Cerba daha sonra, Suriye’deki terör saldırıları konusunda, bu saldırıların Iraklı milisler tarafından yapıldığını ileri sürmenin yanında ayrıca “Suriye’ye karşı savaş, İran’ın müdahalesini önleyebilmek için bir yol olabilir” diye ilave etti.

Türkiye’deki Taraftarları olan Haksoz ve Timeturk gibi çevrelerce,Amerikan saldırısı, İstemem yan cebime koy tarzında,eleştirilip “Suriye Ancak Direniş’le kurtulur” diye  sahte ve Sloganik bir yaklaşım oluşturulmuş ve Suriye’yi kurtaracak Direnişten Kasıtları ise Ulusal konsey olmuştur.

Ne hazindir ki Kendileri Amerikan Saldırısını istemiyoruz deseler de Direniş diye sırtını yasladıkları insanlar Amerikan Müdahalesi için aç kurtlar gibi beklemektedirler.dolayısı ile bu çevrelerin Amerikan saldırısı istemiyoruz laflarının ne kadar havada ve ne kadar boş olduğu ortaya çıkmaktadır.

Bu haber tek başına , Akl-ı selim tüm insanlar  için,Suriye olaylarını anlama ve yorumlama’da  yeterli bir argüman teşkil etmektedir.

Zira anlaşılmaktadır ki Suriye karşıtı bütün zevat Amerikan emperyalizmi ile ya doğrudan ya dolaylı olarak kontak halindedir.

 

suriye ulusal konseyi başkanı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı