DÜNYAFilistinTÜRKİYE

Bu ne Yaman Çelişki Kayan Hoca

Dün batıl dediğine, bu gün hak, demesiyle ve çizgisindeki tutarsızlıklarla bilinen, Anadolu Platformu YİK başkanı, Ramazan Kayan, Mavi Marmara Şehidi Furkan Doğan hakkında kaleme aldığı “Mavi Kırmızı bir şehide şahitliğim” adlı kitabıyla gündeme gelmiş ve Şehidin ailesi tarafından “Yalan”isnadıyla ihtar edilmişti.

Bizler de küçük bir analizinden sonra kitabın içeriğinde Ramazan Kayan’ın zikzaklı-tutarsız çizgisini yansıtan ip uçlarının olduğunu ve söylemleriyle eylemleri arasındaki uzak mesafeyi bir kez daha müşahade etmiş olduk.

Kayan hoca kendisini “kanaat önderi”, “Araştırmacı yazar”, “İslami dava adamı” diye tanımlasa da, tanıyanları o’nun hayatındaki iniş-çıkışların ve hiç bir zaman düz çizgide yürümediğinin  farkındadırlar. Mesela kendisi, bir zamanlar sistemi bahane ederek Cami-Cuma düşmanlığı üzerinden aşkla ilerleyip, halkın bazı değerlerini düşmanlığı marifet sayarken,şimdilerde aynı sistemin destekçisi olmuştur. Ya da Bir zamanlar Oy kullanmayı kesin küfür sebebi bilip, yine Oy kullananları şiddetle tekfir ederken, bugün pek tabi bir partinin Sivil Toplum ve Dini kanadı edasıyla davranmaktadır ki kendisini kan(a)at önderi diye tanımlamasının sebebi de bu olsa gerek.

Geçmişte yaptıkları Tekfiri faaliyetler ve taşıdıkları düşünceler sebebiyle onlarca ve hatta yüzlerce insanı aileleriyle-çevreleriyle düşman ederken, halk nezdinde İslam ve Müslümanın imajını da ne denli olumsuz etkiledikleri mevzuya vakıf insanlarca gayet iyi bilinmektedir.

Konuyu fazlaca uzatmadan, Kayan Hocanın içeriğinin “yalan” olduğu iddiası bulunulan, kitabında ki bir paragrafa dikkatinizi çekmek isteriz.

Mavi Marmara’nın İsrail Limanına çekilmesi ve Aktivistlerin İsrail askerlerince tutuklanmasının ardından bazı yol arkadaşlarının İsrail Askerlerinden Sigara istemelerini konu alan bölümde, Kayan hoca bu durumun ne kadar utanç verici olduğundan bahsetmektedir. Bu durum aslında gerçekten de utanç verici bir durumdur ve sırf bir bağımlılıktan dolayı Müslümanın Siyonist bir askere el açması son derece rahatsızlık verici bir davranıştır. Yalnız ne var ki bu diyaloğu İslami ve insani açıdan değerlendiren, Yani Müslüman bir bireyin İsrail’den bir sigara almasını bile kınayan, Kayan Hoca, iş Siyonist İsrail ile anlaşmalar yapan, İsrail ile Ticaret rekorları kıran,İsrail’in NATO üyeliğine onay veren ve Bölgede İsrail’e ihtiyacımız var deyip, Gasıp İsrail’in Su sorununu halletmeye çalışanlarla birlikte hareket etmeye gelince her hangi bir sıkıntı görmemekte ve hatta Sıkı İsrail dostlarının Sivil destekçiliğini seve seve yapmaktadır.

Yani demek ki Kayan Hoca için!

İsrail ile ülke olarak anlaşıp onu tanımak,

İsrail ile Rekor düzeyde ve  milyarlarca dolar ticaret yapıp o’nu güçlendirmek,

İsrail’in uluslararası arenada elini güçlendirecek hamleler yapmak,

İsrail bizim dostumuzdur demek,

İsrail ile Müslüman Suriye’de operasyonlara hazırlanmak,

İsrail’in emelleri doğrultusunda Müslüman Suriye’yi savaş alanına dönüştürmek, yakıp-yıkmak.

İsrail’in bölgesel uşağı Barzani ile can-ciğer olmak,

İsrail seçimlerinde katil başbakan Netanyahu’ya 80 milyon dolar gibi yüklü bir bağış yapan, siyonist Suud kralına devlet Nişanı vermek, İsrail’e meşruiyet ve güç kazandıran daha bir çok davranış, İsrail askerinden bir sigara istemek kadar kötü değilmiş ?

Akl-ı selim ve  vicdan sahibi her insan, İsrail ile girilecek her diyaloğun onu daha güçlendirecek bir destek olduğunun bilinciyle davranır ve bireysel veya devlet bazında İsrail ile girilecek her türlü münasebetin gayr-i insani, gayr-i İslami olduğu bilinciyle hareket eder. Çünkü İsrail kuduz bir köpektir ve aklı başında hiç kimse kuduz köpeğe dokunmaz, hele ki onu hiç güçlendirmez.

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı