DÜNYAKüçük ManşetlerSuriye

Bu Yazı Kime Ait!!!

 

Evet yazının kime ait olduğunu soruyoruz,uslup tanıdık gelmedi mi? lütfen tahminlerinizi yapın yazının kime ait olduğunu daha sonra açıklayacağız.

Sevgili okurlarımız yazı 20 Haziran 2012 tarihli yahudi şalom  gazetesi baş yazısıdır.Acaba şalom’un baş yazısını gerçekten kim yazıyor ?Yoksa üslup üsluba benzer mi diyelim.

Ünlü Fransız düşünür Jean Paul Sartre’ın bir görüşünü anımsadım; “Tarafsız kalmak diye bir seçenek yoktur. Ya bu odanın içindesin, ya da odadan çıkıyorsun. Henüz karar vermedim dediğin sürece odanın içindesin.”

Ne yazık ki Hula’da öldürülen bebeklerin çığlıklarına sağır kalan, Humus’ta, Kubeyr’deki katliamlara karşı gözlerini yuman batı dünyası bu sessizliğini koruduğu sürece sadece zalim Esad rejimini yüreklendirmemekte, onu daha da zalimleştirmektedir.

Suriye Ordusu üniforması giymiş silahlı bir grubun elleri arkadan bağlı çok sayıda erkek cesedini bir evin içine doldurarak binayı ateşe verdiklerini gösteren ve ilkin El Cezire televizyonunda yayımlanan video filmi karşısında insan nasıl tepkisiz kalabilir? Hele askerlerin bu sırada gülüp şakalaştıklarını gördükçe insanlık adına bu vurdumduymazlığa karşı isyan etmek geçmiyor mu içinizden?

Harekete geçmek için Bosna Hersek’de olduğu gibi  II. Dünya Savaşı’ndan bu yana Avrupa’da gerçekleşmiş en büyük toplu insan kıyımının bir kez daha bu coğrafyada da yaşanması mı bekleniyor? Yoksa ölen sivil halk göz ardı edilerek iç savaşın sonuçlanması mı?

İlgili Makaleler

18 Yorum

  1. yazı kime ait olursa olsun zihniyetin bozuk ve uşak olduğunu görmek kolay. kendi yaptıkları katliamları suriye ordusuna yüklemek yetmiyormuş gibi üstüne feryat figan ediyorlar. anlaşılan mağlubiyetleri acı veriyor ki kuyruğuna basılmış köpek gibi bağırıyorlar. neden bu halkı kandıramıyoruz diye.

  2. bunların derdi belli neden israilin verdiği görevi yapamadık.neden esadı yıkamadık neden millete isteklerimzi yutturamadık.ister AHMET VAROL olsun.ister MUSTAFA SİEL yada hakan albayrak yada mustafa özcan .bunların yahudi zihniyetinde uşak oldukları kesin. ama seviniyoruz ki mağlup oluyorlar seviniyoruz ki kahrından çatlıyorlar. yaptıkları katliamları figan ederek suriye ordusuna itaf ediyorlar.

  3. kaynak olarak el cezireyi vermiş bide .el cezirenin ne kafir olduğunu ne yalanlar uydurduklarını gördük .israilden daha israilci bir kanalı kaynak göstererek kendininde safını belli etmiş zaten . sayın her kimse münafık yazar .

  4. bence Ahmet Varol yada Mustafa Özccan da olabilir.Timetürk veya Haksöz sitelerinden de alınmış olabilir.

  5. varoldur var-ol ona demişlerdir sen şurda var-ol şu fikre var-ol ,bu fikre var-ol o da efendilerini kırmamıştır var-olmuştur

  6. time türk veya haksozcu biridir fetullah da olabilir ha

  7. bu yazıyı da kesin beşşar esad yazmıştır ben yazmadım diyecek gene hahahahaha beşşar sen ne aslanmışsın ki bizim ,bunlara ne kazık atmışsın ki bunların kuyruk acısı çok büyük ,yazıyı kim yazdı bilemem ama iyi münafık olduğu belli .ulan ne olup bittiğini sağır sultan bile biliyor

  8. ahmet varol’un onlardan ne farkı var ki .ne fark eder ha o yazmış ha o

  9. müslümanı yahudiye benzetmek günahtır bilmeden konuşmayın.kul hakkı var

  10. aslında arkadaşlar biz isim vererek bir nevi alanı daraltmış oluyoruz bu tarz yazılar için haksözhaber ekibi yenişafak ekibi vakit gazetesi ekibi ve en önemlisi ZAMAN gazetesi ekibi analizmerkezi,sütunhaber,hdhaber,dosdoğruhaber,haberduruş,haber5 daha bir çok tamamen kendilerini siyonistler adamış kişi,kurum ve kuruluş isimleri verebiliriz sanki dünyada başka ülke kalmadı suriyeyi yazıyorlar Allahtan korkun yıllardır okuyanlar bilir ZAMAN gazetesinde bir filistinli kardeşlerimizin haberi yoktu ırak haberi yoktu şimdi ne hikmetse SURİYE MUHALİFLERİNİN TÜRKİYE TEMSİLCİSİ GİBİ DURMAK YOK YOLA DEVAM SULOGANI ATIYOR….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı