DÜNYASon DakikaSuriye

BÜYÜK SAVAŞA GERİ SAYIM BAŞLADI

Suriye ordusu ve müttefikleri Halep bölgesini temizlemek ve serbest kılmak için ön hazırlık operasyonlarını hava kuvvetleri ve topçu birliklerinin destekleri ile başlatmıştır.

 Halep güney kırsalında silahlı terörist grup Ceyş-ul Feth’e, kuzeyinde ise el-Nusra’ya karşı Suriye Hava Kuvvetlerinin desteği ile füze saldırıları ve topçu atışları başlatılmıştır.

Bu operasyonlar Henderat kampının kontrolünü pekiştirmek ve Han Tuman’ın tekrardan kurtarılması için gerçekleştirilmektedir.

El-Alem muhabiri Rebi Kell Vendi Halep’teki çatışmaların bazı görüntüleri üzerine, “ Bundan önce Han Tuman köyüne giren Ceyş-ul Feth terörist grubuna karşı Suriye ordusu tarafından ön saldırılar başlatılmış, onların sahip olduğu konum ve cephaneler hedef alınmıştır. Böylece bölgeyi kurtarmak için bir ön hazırlık olmuştur. Bu operasyonlarla birlikte, Suriye ordusu ve müttefikleri Halep’in kuzeyinde Henderat kampı ekseninde büyük bir operasyon başlatmıştır.” dedi.

Bu operasyonlar hava kuvvetlerinin desteği ile gerçekleştirilmektedir. Bölgede asıl hedef alınan grup el-Nusra terör örgütüdür, zira kara kuvvetlerinin ilerlemesi için bu kampın bir an önce kurtarılması gerekmektedir.

Suriye ordusu ve müttefikleri  Halep kırsalını kurtarmak için önemli bir stratejik operasyon başlatmışlardır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı