HABERLERSuriye

Camilere RPG Roketleriyle Saldırdılar

Silahlı bir terör grubu Şam kırsalına düşen Sidi Mikdat Bölgesinde Hulafa el-Raşidin ve Sidi Mikdat Bin el-Esved el-Kindi camilerini RPG roketleriyle hedef aldılar.

20120928-152029.jpg

Bölgeden SANA’ya konuşan bir kaynak; hain teröristlerin camiye saldırlarında RPG roketleri, keskin nişancı silahları ve otomatik taramalı silahlar kullandıklarını ifade ederek, iki camide maddi hasarların meydana geldiğini söyledi.

Kaynak; Suriye silahlı kuvvetlerinin, saldırgan teröristlere karşı koyduklarını ve bir teröristi etkisiz hale getirdiklerini aktardı.

Kaçırılan Sivil Vatandaşlar Kurtarıldı

Suriye silahlı kuvvetlerinden bir birlik Şam’ın Kabun Semtinde gerçekleştirdiği nitelikli bir operasyonda teröristlerin daha önce kaçırdıkları iki sivil vatandaşı kurtardı.

SANA’ya konuşan askeri bir kaynak; Kabun bölgesinde teröristlerin bir yuvasına düzenlenen operasyonda iki sivil vatandaşın kurtarıldığını ve yuvada bulunan teröristlerin etkisiz hale getirildiklerini söyledi.

Kaynak teröristlerin elinden kurtarılan iki vatandaşın ilkinin bir hafta önce kaçırılan ve Hama kırsalına düşen Misyaf bölgesinden Edhem el-Hulu, ikincisinin ise iki gün önce kaçırılan ve Şam’dan olan Muhiddin el-Yebrudi adlı vatandaşların olduklarını açıkladı.

Halep’te Saldırgan Teröristlere Karşı Koyuldu

Suriye silahlı kuvvetlerinden bir birlik Halep kırsalına düşen Küçük Ovram Bölgesinde Teröristlerin bir barınağını hedef alarak içinde bulunan teröristleri etkisiz hale getirdi.

Halep kırsalına düşen Marei –Ahterin otoyolu üzerinde nitelikli bir operasyon gerçekleştiren silahlı kuvvetlerimiz; teröristlerin kullandıkları duşkalarla donatılmış 6 araç, silah ve silahlıları taşıyan 4 araç ve silahlarla dolu iki termokingi imha etti.

Suriye silahlı kuvvetleri Halep kırsalının Bab Kentinde teröristlerin bir karargahına nitelikli bir operasyon gerçekleştirerek, bir çok terör elebaşını etkisiz hale getirdi.

Halep kentinin eski semtlerindeki Takaddum Kreşi, Milh Meydanı ve Adli Tıp Merkezi yakınlarında gerçekleştirdikleri nitelikli operasyonlarında Suriye silahlı kuvvetleri çok sayıda teröristi ölü ve yaralı düşürdü.

Suriye silahlı kuvvetlerine tabi bir birlik vatandaşlarla işbirliğiyle, Halep’in Şeyh Maksud semtine saldırmaya çalışan silahlı terör gruplarına karşı koyarak onları ağır kayıplara uğrattı. Güvenlik birimleri Halep Kentinin Bustan el-Başa Semtinde Tohum Kamu Kurumuna saldıran teröristlere karşı koyarak onları ölü ve yaralı düşürdü.

Silahlı terör gruplarının Halep’in Neyrab Bölgesine havan toplarıyla saldırıları sonucunda Lütfü Hüseyin el-Şebla, Alaa Abdülhak ve 2 çocuğun şehit düşmelerine yol açarken, tümü sivil olmak üzere 10 kişi de yaralandı.

Halep kırsalına düşen Cisr el-Barkum bölgesindeki el-Nahil Kompleksi yakınlarına ek olarak Halep Kentinin Salihin Bölgesindeki Ömer Bin Abdülaziz Hastanesi, Agor Bölgesindeki el-Ahras Hanı ve Kellasiye Bölgesindeki Cemal Abdülnasır Camisi yakınlarında teröristlerin toplandıkları yerleri hedef alan Suriye silahlı kuvvetleri; çok sayıda teröristi ölü ve yaralı düşürdü.

İdlib’te Duşkalı Araçlarıyla Etkisiz Hale Getirildiler

Güvenlik birimleri İdlib kırsalına düşen Muarrat Masrin yolu üzerinde duşkaların monte edildiği iki pikabı içlerindeki teröristlerle birlikte etkisiz hale getirdi.

Yine İdlib kırsalına düşen Sermin bölgesinin güneyinde güvenlik birimleri silah taşıyan 3 aracı içlerindeki teröristlerle birlikte etkisiz hale getirdi.

Güvenlik birimleri, İdlip kırsalına düşen Maar Tamsareyn yolu üzerindeki Bhura köyü yakınlarında PKC silahlarla donatılmış pikap tipi iki aracı içindeki teröristlerle birlikte etkisiz hale getirdi.

SANA’ya konuşan yetkili bir kaynak; güvenlik birimlerinin Sermin Kentinin güneyinde vatandaşlara saldıran, kamu ve özel mallara zarar veren kiralık teröristlerin kullandığı 3 aracı içindeki teröristlerle birlikte etkisiz hale getirdiğini söyledi.

Öte yandan teröristlerin İdlip iline bağlı Eriha kentinin ortasındaki yerleşim birimlerinden birine yerleştirdikleri 100 kg ağırlığındaki bombanın patlamasıyla bölgedeki vatandaşların evlerinde ağır hasarlar meydana geldi.

Homs’ta Teröristler Ağır Kayıplara Uğratıldı

Öte yandan Suriye silahlı kuvvetleri ve güvenlik birlikleri; Homs Kenti ve kırsalında vatandaşlara ve asayiş güçlerine saldıran terör gruplarına karşı koyarak onları ağır kayıplara uğrattı.

SANA’ya açıklama yapar resmi bir kaynak; Suriye silahlı kuvvetlerinin Perşembeyi Cumaya bağlayan gecede Telbise kentinde asayiş güçlerine saldıran teröristlere karşı koyarak çok sayıda teröristi etkisiz hale getirdiğini ifade etti.

Suriye silahlı kuvvetlerinden bir birlik Homs Kentinin Babhud Semtinde silahlı bir terör grubuyla sıcak temasa girerek elemanlarının büyük çoğunluğunu etkisiz hale getirdi.

SANA’ya açıklama yapan bir kaynak; hain teröristlerin bölgede sivil vatandaşlara, kamu ve özel mülklere saldırı eylemlerinde bulunduklarını ifade ederken, çatışmada büyük çoğunluğunun etkisiz hale getirildiklerini, geriye kalanların da direk isabetler aldıklarını söyledi.

Kaynak, Babhud bölgesinde teröristlerin masum insanlara insanlık dışı işkenceler yaptıkları bir yerin bulunduğunu ifade ederek, mekanda vahşi işkence araçları ve kan izlerinin bulunduğunu ekledi.

Suriye silahlı kuvvetlerinin Perşembe gecesi Teyr Mualla ve el-Ğanto köylerinde silahlı terör gruplarının toplanma merkezlerini takibe aldığını belirten kaynak; çok sayıda teröristi ölü ve yaralı olarak ele geçirdiğini ekledi.

Güvenlik birimlerinin Perşembe gecesi Resten’de vatandaşlara korku salan, asayiş güçlerine saldıran, sabotaj eylemleri düzenleyen teröristlerle çatıştığını ve çatışmada terör grubunun tamamının etkisiz hale getirildiğini ifade eden kaynak; etkisiz hale getirilen teröristler arasında Mustafa Eyüb, Muhammed Hamza, Muhanned Saadeddin, Alaa Ferzat ve Ahmet el-Hac Ali adlı teröristlerin etkisiz hale getirildiğini ifade etti.

Homs Kentinin Sultaniye semtinde el-Beyrina Lokantası yakınlarında güvenlik birimlerinin silahlı bir terör grubuyla çatışmaya girmesiyle bir çok terörist ölü ve yaralı olarak ele geçirildi. Ölen teröristler arasında Muhammed el-Sibağ, Mahmut el-Şeyh, Muhammed el-Cura, Muhammed Velid el-Seyyid, Salim Rıdvan ve Selim Reslan adlı teröristlerin kimliğinin belirlendiğini ifade etti.

Güvenlik birimleri Perşembe gecesi Homs kentinin Suvk el-Haşiş Bölgesinde teröristlere ait duşka silahların monte edildiği 3 aracı takibe alarak araçları imha etti.

SANA’ya açıklama yapan yetkili bir kaynak; söz konusu araçlardan birinin içerisindeki teröristlerle birlikte tamamen imha edildiğini, diğer iki aracın da kullanılamaz hale getirilerek içlerindeki teröristlerin ölü ve yaralı olarak ele geçirildiklerini söyledi.

Hama’da Çok Sayıda Duşkalı Araç Etkisiz Hale Getirildi

Suriye silahlı kuvvetlerinden bir birlik Hama iline bağlı Ğab bölgesinin Kastun Köyünde teröristlere yönelik nitelikli operasyonlar gerçekleştirdi.

Operasyonlarda teröristlere ait duşkalarla donatılmış 4X4 çeker bir çok aracı içlerindeki teröristlerle birlikte etkisiz hale getirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı