DÜNYAHABERLERLübnan

CIA Eski başkanından Hizbullah itirafı

Telaviv’de katıldığı bir oturumda konuşan ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatının (CIA) eski başkanı David Petraeus, Lübnan Hizbullah hareketinin, uzaktan kumanda ve kontrol açısından çok güçlü olduğunu bildirdi.

Fars haber ajansının İsrail Jerusalem Post gazetesinden naklen bildirdiğine göre dün Telaviv’de “Milli Güvenlik Araştırmalar Merkezi” konferansında konuşan ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatının (CIA) eski başkanı David Petraeus, Lübnan Hizbullah hareketinin insani güç açısından tamamen gelişme kaydettiğini hatırlatarak bu gücün teknoloji ve siber alanlarında da üstün bir güç elde ettiğini itiraf etti.

CIA Eski direktörü Hizbullah tarafından İsrail için oluşturulan sorunlardan da tedirgin olduğunu belirtti.

Siyonist rejim ordusu sözcüsü Ronen Manelis de daha önce Lübnan Hizbullah hareketinin kendi dostlarının desteğiyle tam hedefe isabet edici füzeler geliştirmeyi başardıklarını bildirmiş ve bundan İran’ı suçlu göstermişti.

İşgal rejimi İsrail daha önce Lübnan Hizbullahı ve Filistin direnişi karşısındaki iki savaşta ağır yenilgi almış ve işgal ettiği bölgelerden geri çekilmeye mecbur kalmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı