HABERLERİran

Cihangiri: İran ekonomisi ABD ambargoları karşısında dirençlidir

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı İshak Cihangiri, ABD’nin İran aleyhinde uyguladığı ambargoları kendilerinin uluslararası düzeyde itibarsızlaşmasına sebep olduğunu belirterek, ‘’İran ekonomisi daha büyük olaylar karşısında da direnebilecek güçtedir’’ dedi.

ABD’nin ambargolar konusunda ısrarcı olmalarının o ülkenin özelliği olduğunu ve bu konuya kendilerinin cevap vermesi gerektiğini ifade eden Cihangiri, ‘’Konu hükümet ve dışişleri bakanlığı düzeyinde incelenecektir ve eğer konu Kapsamlı Ortak Eylem Planının (KOEP) çiğnenmesi ise gerekli tepki verilecektir. ABD bu gibi hareketlerle bize baskı uygulayamayacağını ve sadece onların uluslararası düzeyde itibarlarının sarsılacağını bilmeli’’ dedi.

İran ekonomisinin uygulamalarla her gün daha çok güçlendiğini ifade eden Cihangiri, İran ekonomisinin daha büyük olaylar karşısında bile dayanıklı olduğunu söyledi.

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı bugün yayınladığı bir bildiri ile 15 ABD firmasına Siyonist rejim cinayetlerine iştirak, terörizme destek ve bölge halkına uygulanan baskılardan dolayı ambargo listesinde yer verdiğini açıkladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı