HABERLER

Çocukları Kullanıyorlar

 Tekfirci düşünce çocukları kullanarak vücutlarını canlı bombalar halinde vahşi terör eylemlerinde havaya uçuruyor.

Kaide terör örgütüne tabi Nusra Cephesi; Suriye’de çocukluğa karşı yeni bir vahşette bulunmak istiyor. Nusra Cephesinin yayınladığı fotoğrafta anlatılanlardan daha fazlasını anlatmak mümkün değildir. Fotoğrafta henüz 10 yaşını doldurmamış Suriyeli bir çocuğun üzerinde yerleştirilen bomba düzeneğinin üstünde ‘’Bu Benim Hayatım.. Bu Benim Dinim’’ yazılıyor.

Öyle ki cennetin kelebekleri sayılan çocukları ölüme gönderen Nusra Cephesi; karanlık ve dar mantığıyla yaşamı ve dini terörle sınırladığını kanıtlamış olmaktadır. Nusra Cephesi bununla yetinmeyerek; fotoğrafın ekinde; çocukların sözde ‘cihad ve silahlı savaşa’ gönderilmelerini ifta eden bir fetva yayınladı.

Burada akla gelen soru; çocukların masumiyetini kirleten, geleceklerinden zorla alınıp ölüm ve teröre göndermenin nasıl bir cihat olacağıdır.

Gerçek şu ki; karanlık düşüncelere sahip bu teröristler ilk defa çocukları kirli emellerinde kullanmamaktalar. Suriye’de kendilerinin başlattıkları olayların ilk günlerinde tekfirci gruplar çocukları ‘özgürlük’ sloganı altında düzenlenen sözde ‘barışçıl halk gösterilerinin’ içine sürüklediler. Ardından gaddar namlularının önünde siper olarak kullandılar ve bozgunculuk eylemlerinde ön saflara attılar. Silahlı kuvvetlerimizin karşısında canlı kalkan olarak koydular. Şimdi de canlı bombalar olarak ölüme gönderiyorlar.

Şüphesiz tüm bunlarda provokatör ve dezenformasyon kanallarının da büyük bir katkıları bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı