DÜNYAHABERLERİNSAN HAKLARISon DakikaSuriyeTÜRKİYE

Danışıklı döğüşlerin en ucuz numarası IŞİD’den geldi:Türk Askerinin Eti Lezzetlidir

Türkiye tüm çabalarına rağmen Suriye’ye alenen saldırma ve Müdahale etmede başarılı olamadı,Türkiye’nin Suriye’de yönetime karşı savaşan El kaide örgütüne açık destekleri ve onlarla birlikte olan gizli mücadelesine rağmen Suriye ordusunun alandaki başarıları ve ilerlemesi devam ediyor.Terör çeteleri Savaş meydanlarında ağır kayıplar verirken moral ve motivasyon noktasında da savaşacak güç ve takatleri kalmamış durumda,bu noktada Amerika ve batılı dostlarının yardımlarına müracaat eden Suriye muhalif teröristleri,kimyasal silah kullanıp suçu Esad yönetimine yıkarak Suriye’yi işgale hazırladılarsa da Suriye,İran ve Hizbullah’ın dirayetli duruşları buna engel oldu.

Türkiye’nin Suriye’ye açıktan müdahale ve savaşma arzusunda IŞİD ise buna destek oluyor

Şartlar gereği Suriye savaşında umduğunu bulamayan ve Suriye ile savaşı başlatamayan,BOP planı uygulayıcıları son çare olarak Süleyman Şah türbesini bahane etmeye ve o kılıf ile savaşa girmeye gayret etmekteler,Aynı yapının farklı bir kolu olan NUSRA terör örgütü ile dost olan ve adamlarını ülkemiz topraklarında ağırlayan Türkiye yönetimi,IŞİD terör örgütü ile ayrıymış gibi davranarak,IŞİD teröristlerinin Süleyman ŞAh türbesine saldırma durumunu bahane ederek Suriye’ye bir askeri müdahale başlatmak istemekteler.IŞİD ise konu hakkında kendisine biçilen rolü oynamakta,Türkiye’nin istediği ve Türk kamu oyuna askerlerimiz tehlikede müdahale etmek zorundayız kozunu tutuşturmaktadır.Konuyu gündeme taşıyan ve düne kadar IŞİD’i özgürlük savaşçıları diye lanse edenler bugün,terör örgütü elebaşısının “Türk askerinin eti lezzetledir” gibi hayvani bir açıklamayı halkımıza ateşli bir şekilde duyurarak IŞİD ile danışıklı döğüşenlerin ellerini güçlendirecek başlıklar atmaktalar.

Halkımız tarafından durumun bilinmesi ve Süleyman Şah türbesindeki her hangi bir askerin,burnunun bile kanaması durumunda Sorumluların El kaide’yi Suriye’ye taşıyanlar ve onlara yardım ve yataklık edenler olduğu gerçeğinin bilinmesi uzun sürmeyecektir,kaldı ki Reyhanlı patlamasında tüm  basın,yayın kuruluşlarının ortak bir ağızla suçu Suriye yönetimine yıkma gayretlerine rağmen halkımız gerçek failleri anında tespit etmiş ve gereken sözünü söyleyerek gerçek katilleri deşifre etmişti.Ayrıca Niğde’de Asker,Polis ve bir vatandaşı Şehid eden caniler yine Suriye muhalifi vahşi teröristler olup,Niğde halkı tarafından gereken cevap anında verilmişti.

Yukarıdaki kısa izahı yapmamıza neden IŞİD terör örgütü liderinin Türk kamu oyuna tabiri caiz ise “Bakın biz sizin yönetiminiz ile birlikte değiliz! Sizin evlatlarınızın kanlarını dökmek istiyoruz,devletiniz bize karşı savaşırsa haklıdır” tarzı yaptığı  aşağıdaki açıklamadır.

 

  •        Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) Lideri Ebu Bekir Bağdadi, Türkiye’yi tehdit etti. Bağdadi, “Çok geç kalmadan Erdoğan bize bağlılık                    yemini etsin” dedi.

Merkezi Londra’da bulunan El Kudüs Gazetesinin haberine göre, Irak Şam İslam Devleti (IŞID) Lideri Ebu Bekir Bağdadi, tehdit içerikli bir çağrıda bulunarak, “Çok geç kalmadan Erdoğan bize bağlılık yemini etsin, çağrısında bulunuyorum” dedi.

Bağdadi, “Erdoğan’ın bu çağrımıza kulak vermemesi durumunda, Süleyman Şah Türbesindeki mezar taşları tahrip etmekle başlayacağız, Türk Asker’in eti lezzetlidir, Türk askeri öldürmek bizim için zevkli olacaktır. Vakit geçmeden uzattığımız eli Türkiye’nin boş çevirmeyeceğini umut ediyoruz, Suriye halkı için ön zafer olacaktır, zafere giden yolun buradan geçtiğine inanıyoruz” dedi.

El Bağdadi Suudi Arabistan’ı ve Katarı da tehdit etti. El Bağdadi, Suudi Arabistan ve Katar’ın Suriye politikasındaki tutumunu derhal değiştirmesini ve değiştirmemeleri durumunda sıranın kendilerine geleceğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı