DÜNYASuriye

Davutoğlu’ndan Suriye İtirafı: ‘Başarısız olduk’

‘France24” televizyon haber kanalına konuşan Türkiye dışişleri bakanı Ahmed Davutoğlu, Türkiye’nin Esad’ın baskı yönetimine son vermesi için elinden gelen bütün çabayı gösterdiğini ifade ederek ”Bu konuda maalesef başarısız olduk” dedi. Davutoğlu uluslararası camiaya da çağrıda bulundu.

 

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, uluslararası camianın Suriye’de Beşar Esad’sız bir geçiş dönemi için daha kararlı bir şekilde harekete geçmesi çağrısında bulundu.

 

Türkiye’nin Esad’ın baskı yönetimine Son vermesi için elinden gelen bütün çabayı gösterdiğini ifade eden Davutoğlu, ”Bu konuda maalesef başarısız olduk” dedi.

 

Türkiye’nin hiçbir ülkenin içişlerine karışmamaya büyük özen gösterdiğinin altını çizen Davutoğlu, bununla birlikte sınırdaki gerginlik ve ülkeye gelenlerin sayısının 30 bini bulması nedeniyle Suriye’deki durumun, Türkiye’nin ulusal güvenliği açısından endişe kaynağı yarattığını söyledi.

 

Davutoğlu, Suriye’deki durumun sadece Türkiye için değil, bölge barışı ve istikrarını da tehdit ettiğini belirtti.

 

Davutoğlu, Suriye’den Türk sınırına yönelik olası ihlal ve bir tehdit gelmesi halinde kararlılıkla buna gereken yanıtın verileceği uyarısında bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı