DÜNYAİNSAN HAKLARI

Demokrasiye bak

ABD karşıtı gösteri yapmak yasak!

Fransa İçişleri Bakanı, geçen Cumartesi günü Paris’te ABD karşıtı düzenlenen gösteriye değinerek “ABD karşıtı her tür gösteri yasak” dedi.

Fransa İçişleri Bakanı Manuel Valls dün Paris’te ABD Büyükelçiliği önünde düzenlenen protesto gösterisini kınayarak “Bu olay bir daha tekrarlanmayacak” diye vurguladı.

Fransa haber ajansının bildirdiğine göre, ülke televizyonu 2. Kanalı muhabiriyle konuşan Valls bu hususta ayrıca “Bu konuda asla ihmale yer yok ve böylesi gösteriler esasen yasaktır. Buna göre, her tür saldırı ve kin gösterilmesine davet durumuna karşı şiddetle tavır sergilenecektir” dedi.

Geçtiğimiz Cumartesi günü 200 ila 250 Fransız, İslam Peygamerine-s- hakret içerikli bir filmin yayınlanmasını protesto etme amacıyla Paris’in Concorde meydanında toplanarak ABD karşıtı gösteride bulundu. Fransa polisi bu olaya müdahale ederek söz konusu göstericilerden 150 kişiyi gözaltına aldı.

Fransa İçişleri Bakanı Valls ayrıca “Bölgemizde bazı küçük gruplar var ki bunlar insanları aşırıcı İslam’a davet ediyorlar” ifadesini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı