HABERLERSuriye

Devrim Muhafızları Suriye’ye müdahale etmiş olsaydı bunu açıkça ilan ederdi

İran İslam Cumhuriyetinin 16 yıl Devrim Muhafızları komutanlığını yapan ve şu anda Düzenin Yararını Teşhis Konseyi Genel Sekreterliğini yürüten Muhsin Rızai, Devrim Muhafızlarının Suriye’de olduğuna dair bazı söylentilere tepki göstererek şunları söyledi: Düşmanlar üst üste aldıkları yenilgiler ve amaçlarına ulaşamadıklarından dolayı bu tür iddiaları gündeme getirerek İran Devrim Muhafızlarına iftira atmaktadırlar. İran Devrim Muhafızlarının Suriye’ye hiçbir müdahalesi yoktur ve eğer müdahalesi olmuş olsaydı bunu açıkça ilan ederdi.

İran İslam Cumhuriyetinde 16 yıl kadar Devrim Muhafızları komutanlığı görevini yürüten Muhsin Rızai, İsna haber’e yaptığı açıklamada şunları söyledi: Düşmanlar üst üste aldıkları yenilgiler ve amaçlarına ulaşamadıklarından dolayı bu tür iddiaları gündeme getirerek İran Devrim Muhafızlarına iftira atmaktadırlar. İran Devrim Muhafızlarının Suriye’ye hiçbir müdahalesi yoktur ve eğer müdahalesi olmuş olsaydı bunu açıkça ilan ederdi.

Muhsin Rızai konuşmasını şöyle sürdürdü: Suriye bağımsız ve Uluslar arası toplumun kabul ettiği bir ülke olmasına rağmen bazı ülkeler bu ülkeye açıkça müdahale etmektedirler. Uluslar arası yasaları ayaklar altına almak, uluslar arası ilişkilerde kargaşa ve anarşizmdir ve eğer bu konu bir yöntem ve metoda dönüşürse dünya barışına ve güvenliğine zarar verir.

Muhsin Rızai, Suriye’nin geleceği ve bazı ülkelerin bu ülkeye karşı askeri bir girişimde bulunma ihtimaline karşı ise şunları söyledi: Şu anda bile Suriye konusunda bu ülkeye bazı ülkelerce açıkça müdahale edilmektedir ve bu ülkeye askeri bir müdahale ihtimali de bulunmaktadır. Öyle görülüyor ki bazı ülkeler bu ülkeye karşı tecavüzlerine devam etme konusunda kararlılar, ancak gelecekte yaşanacak olayları beklemek gerekir.    

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı