DÜNYAİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon DakikaSuriye

Deyrezzor ve Kırsalında IŞİD Çeteleri Silahlarını Bırakarak Kaçtılar

Askeri bir kaynak Suriye ordu birliklerinin  Deyrezzor kırsalının doğusunda halk güçlerinin işbirliği ile Cafra Beldesinde IŞİD tekfircilerine yönelik ağır darbelerde bulunduğunu belirtti. Kaynak operasyonlarda IŞİD’li onlarca teröristin ölü yaralı düşürüldüğünü, ağır makineli silahlarla donatılmış birçok araçlarının imha edildiğini söyledi. Öldürülen teröristlerin arasında yabancı ve saha komutanlarının bulunduğunu ifade eden kaynak, çok sayıda IŞİD’linin silahlarını atarak ordunun darbelerinden kaçtıklarını belirtti. Kaynak ordunun muhtelif türlerde silah ve mühimmata el koyduğunu aktardı.

Öte yandan ordu birlikleri Huveycet Sakr Köyünde teröristlerin kümelenme yerleri ve araçlarını top ateşine tutarak onları sayı, teçhizat ve araçlarıyla ciddi kayıplara uğrattı.

Bu arada IŞİD’li sosyal paylaşım sayfaları IŞİD çetelerinin Deyrezzor kırsalının Şmaytiye, Hüseyniye ve Mhaymide köylerinden onlarca genci babalarıyla birlikte kaçırıp Rakka’nın doğusundaki Maedan Kasabasına götürdüklerini aktardı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı