DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZ

Direniş Komiteleri: Prawer kanunun iptal edilmesi Filistinlilerin zaferidir

Filistin’de faaliyet gösteren Halk Direniş Komiteleri, işgal hükümetinin En-Nakab’ta binlerce Filistinliyi evinden çıkarmak için daha önce kabul ettiği ve “Prawer kanunu” olarak bilinen kanunu kaldırmasının toprağına bağlı olan Filistin halkının gösterdiği direnişin bir sonucu olduğunu belirtti.

Direniş Komiteleri dün (14 Aralık Cumartesi) yayınladığı basın açıklamasında, işgalci ve zalim rejime karşı başkaldıran Filistin halkını kutladıklarını, işgal altındaki bütün Filistin’de yapılan başkaldırının Filistin halkının yol haritasını çizdiğini ifade etti.

İşgal rejiminin, başta silahlı direniş olmak üzere gasp edilmiş hakkı geri almanın tek yolu olan direnişten başka bir dilden anlamadığına dikkat çeken Direniş Komiteleri, toprağın işgal edilmesi ve Mescidi Aksa’nın Yahudileştirilmesinin bütün Filistin’i kapsayacak kapsamlı bir devrimi zorunlu kıldığını kaydetti.

En-Nakab’taki Filistin varlığını hedef alan işgalcinin zalim projelerini geçersiz kılan Filistin halkını tebrik eden Direniş Komiteleri, Filistinlilerden işgale ve Yahudileştirmeye karşı köylerini, beldelerini, kutsal mekânlarını savunmalarını istedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı