DÜNYAHABERLERSuriye

Birisi;İsrail İle Esad Arasında Bir Gizli Anlaşma mı Var ? Dedi

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu,
İsrail ile Esad arasında bir gizli anlaşma mı var?” diye sordu
—Ama biz İsrail’in hiçbir Müslüman ülkeye yaptığı operasyona… kayıtsız ve tepkisiz kalmayız
—Niye İsrail uçakları Esad’in sarayının üzerinden uçup ülkesinin onuruyla oynarken bir çakıl taşı bile atmıyor?
— şimdi kurulduğu günden beri düşman gördüğün İsrail’e karşı neden kullanmıyorsun?
2009 Mavi Marmara 9 Türk vatandaşı şehit edildi  ne yaptınız? İsail tazminat ödemedi ,özür dilemedi , ne yaptınız? ,hiç.
2011 İsrail Türkiye ticaret hacmi %30 arttı 2 milyar dolara çıktı.
Mayıs 2010 Türkiye, İsrail’in OECD üyeliğini onayladı.Müslüman ülkelerin karşı çıkmasına ve Filistinlilerin ısrarına rağmen.
Mayıs 2012 İsrail Kanal 10 Televizyonu Recep Tayyip Erdoğan’ın karşılıklı bölgesel ilişkileri görüşmek üzere bir temsilcisini gizlice Tel Aviv’e gönderdiğini söyledi.
Suriye meselesinde Türk istihbaratı Mossad ile ortak çalışıyor ,Türk topraklarından Suriye’ye mossad ajanları rahatlıkla geçiyor.
6 Eylül 2007 İsrail savaş uçakları Türkiye üzerinden geçerek , Suriye Deyr Zor şehrinin doğusundaki El Kibar tesisini vurdu.
İsrail uçakları Akdeniz üzerinden gelerek , Hatay semalarından sınır boyunca uçarak gitti ve geri döndü.
Türkiye ne yaptı yabancı uçaklar hava sahasına girdi yaklaşık 1500 km’nin üstünde yol katetti gitti – geri döndü ,üstelik uçakların yakıt tankı Hatay ili Hassa ilçesinin kırsalında bulundu.
Niçin karşılık verilmedi ,ülkeyi yabancı düşmanlara karşı koruma görevi olan devlet , asker , İsrail savaş uçaklarına niçin bir çakıl taşı dahi atamadınız.
20 Eylül 2011 tarihinde Hatay’ın Kırıkhan İlçesi’nde . 14. Hawk B. Komutanlığı üzerinde ,gece saat 01.30 dan 05.30 kadar 4 saat boyunca İsrail Heronu dolaştı ,füze ile vurulmadı,indirilmeye zorlanmadı ,2 adet 116 heron’un etrafında tur atıp geri döndü.
Niçin Heron vurulmadı ,hiç olmazsa bir çakıl taşı atsalardı.
İsrail devleti 1948 te kurulduğunda ,kuruluşunun öncesinde ve sonrasında şimdiye kadar bölgeye kan,acı ve gözyaşı getirdi
korsan İsrail devleti elbetteki İslam dünyası ve orta doğu için bir düşmandır ,akp hükümeti düşman olarak görmüyor herhalde.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı