HABERLER

Dövize bağlı olmadığımız sürece İran’a yaptırımın anlamı yok

İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, Sübvansiyonların Hedeflendirmesi programının İran karşıtı yaptırımlar aleyhine en iyi çözüm olduklarını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad dün akşam televizyona verdiği özel röportajında, Sübvansiyonların Hedeflendirilmesi programının halkın ekonomik gücünün artmasında oynadığı role değinerek “Ben bu programın doğru uygulanması halinde ekonomik sorunların azalacağı konusunda garanti veriyorum” diye vurguladı.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad ayrıca “Bu yıl özel sektör petrol dışı ürünler alanında 55 milyar dolar düzeyinde ihracat yaptı. Seneye kâr ve ihracat oranı artacağı için bu rakam kuşkusuz 100 milyar dolara çıkacaktır” dedi.

Dr Ahmedinejad daha sonra, Sübvansiyonların Hedeflendirilmesi programının İran karşıtı yaptırımlara en iyi çözüm olduğuna hala inanıp inanmadığına ilişkin bir soru üzerine “Hükümet kendi harcamalarında dövize bağımlı olmaz ve herşeyi yurt içerisinde hızla yapılırsa, o zaman İran’a yaptırım uygulamanın bir anlamı kalmaz” diye vurguladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı