DÜNYA

Drağime: “Üçüncü İntifada Patlak Vermeden Önce Kimseye Danışmayacak”

İslami Direniş Hareketi (Hamas) milletvekili Eymen Drağime, 1987’deki 1. İntifada ve 2000 yılındaki 2. İntifada öncesi bir havanın olduğunu belirterek, siyasi süreçteki tıkanmaya ve Siyonistlerin Filistin halkına yönelik ihlallerine, Gazze’ye düzenlenen son saldırılara, Batı Yaka ve Kudüs’te gerçekleştirilen operasyonlara dikkat çekti.

Quds Press Ajansı’na konuşan Drağime, “İntifada volkan gibidir; patlayacağı zaman ne bir yetkiliye danışır, ne de bir gruba. İntifada, halkın bir anlık tavrının ifadesidir” dedi. Hamas milletvekili, üçüncü bir intifadanın gerçekleşmemesi için siyasi çabaların olduğunu söyledi.

Bu arada, Siyonist işgal rejiminde yayınlanan “Maariv” gazetesi, bugünkü (9 Aralık Pazar) sayısında Siyonist güvenlik güçlerinin ve işgal ordusunun gelecek yılın başlarında Batı Yaka’da yeni bir intifadanın patlak vermesini beklediklerini yazdı.

Gazetenin haberine göre, Siyonist işgal ordusu subayları, Batı Yaka’da askeri operasyon uyarılarında ve Filistinlilerin eylem hazırlıklarında artış gözlendiğini bildirdi.

Maariv gazetesi askeri yorumcusu ise Batı Yaka’daki sükûnet yıllarının sonlarına gelindiğini ifade ederek, Siyonist işgal ordusunun dört ay içerisinde şiddetli çatışmalara hazır olması gerektiğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı