DÜNYAFilistinHABERLERORTADOĞU

Dün sabah ki saldırıda Gazze’deki şehit sayısı 3’e çıktı

İslâmî Cihad Hareketi’nin askerî kanadı durumundaki Kudüs Seriyyeleri’ne ait bir gözetleme noktasına işgal topçusu tarafından sabah gerçekleştirilen ve haberi daha önce Filistin Enformasyon Merkezi’nin Türkçe yayını tarafından da verilen saldırıda iki kişi olay yerinde şehit olmuş bir kişinin ise ağır yaralandığı bildirilmişti. Olay yerinde şehit olan kişilerin Abdülhalim en-Nake (28) ve Huseyn el-Amur (25) olduğu haber verilmişti.
Sağlık Bakanlığı sözcüsü Dr. Eşref El-Kudra tarafından kısa bir süre önce yapılan açıklamaya göre ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Nesim El-Amur (25) da hastanede hayatını kaybetti ve söz konusu saldırıdan dolayı şehit olanların sayısı üç oldu. Şehitlerin üçünün de İslâmî Cihad Hareketi’nin askerî kanadı Kudüs Seriyyeleri’nin mücahitlerinden olduğu ifade edildi.
Siyonist işgalcilere ait uçaklar da dün gece yine Gazze’nin güneyinde Hamas’ın askeri kanadı durumundaki İzzettin Kassam Birlikleri’ne ait iki askeri mevkiye roketlerle saldırıda bulunmuş ancak bu saldırıda herhangi bir ölüm veya yaralanma olmamıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı