DÜNYAİNSAN HAKLARI

Dünya Müslüman Alimler Birliği, Mescid-i Aksa’ya destek çağrısında bulundu

Dünya Müslüman Alimler Birliği, tüm Arap ve İslam ülkelerinin yöneticilerini ve halklarını, sivil toplum kuruluşlarını yarını (22 Kasım Cuma) Mescid-i Aksa’ya destek günü ilan etmeye ve Mescid-i Aksa’nın zaman ve mekan olarak ikiye bölünmesini önlemek için çalışmaya davet etti.

Dünya Müslüman Alimler Birliği tarafından yayınlanan bildiride, işgal yönetiminin Kudüs’ü Yahudileştirmek için gerçekleştirdiği ihlallere ve Mescid-i Aksa’nın saygınlığının baskınlarla çiğnendiğine dikkat çekilerek, işgal yönetiminin Yahudilere de ayin imkanı tanımak için Mescid-i Aksa’nın zaman ve mekan bakımından bölünmesi kanun teklifini tartışmaya açtığı belirtildi.

İşgal yönetiminin Mescid-i Aksa’yı bölme planının Müslümanlara hakaret ve meydan okuma anlamına geldiğini ifade eden Alimler Birliği, işgali kınadığı gibi işgalcinin Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlallerini de kınadıklarını söyledi.

Kudüs halkından Mescid-i Aksa’da baskınlara karşı nöbet tutmalarını isteyen Alimler Birliği, Arap ve İslam ülkelerine Mescid-i Aksa’yı koruma konusunda üzerlerine düşen tarihi sorumluluğu yerine getirmeleri çağrısında bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı