DÜNYAİran

Dünya Müslümanları Ve Mustazafları İmamı İmam Hamanei Yeni Yılı “Direniş Ekonomisi” İlan Etti

Dünya Müslümanları Ve Mustazafları İmamı İmam Hamanei 1395 yılının başlaması nedeniyle İran halkına yeni yıl mesajı verdi.

İmam Hamenei; İran halkı, kendini düşmanların tehditleri karşısında güçlü bir duruma getirip kendilerini onların zararından korumalıdır, öyle bir duruma gelmeli ki düşmanların eylemleri ve düşmanlıkları İran halkına zarar verebilmemelidir.

İmam Hamenei; bence birinci öncelik ekonomi meselesidir. Allah’ın yardımıyla hem milletimiz, hem hükümetimiz ve hem de tüm yetkililer ekonomi konusunda iyi ve noksansız çabalar sarf ederlerse; sosyal, ahlaki ve kültürel meselelerimizde bu alandan etkilenecektir. Ekonomik meselede en önemli şey iç üretimdir. İşsizliklerin aradan kaldırılması, halkın bu konudaki sorunlarının çözülmesi ve onların isteklerinin karşılanması ülke yetkililerinin üzerine düşen en önemli sorumluluklardır.

İç üretim sorununu çözmek istersek, işsizliği yok etmek istersek, enflasyonu yok etmek istersek bunların hepsinin ilacı; ekonomik direnişte ve direniş ekonomisindedir. Direniş ekonomisiyle; işsizliğe karşı, enflasyona karşı ve düşmanların tehditlerine karşı savaşıp direnilebilir ve ülke için yeni fırsatlar oluşturulabilir. Hükumetin çabaları bu konuda değerli olsa da sözden çok pratiğe geçmek zorundayız.

Böylece ben bu yılın sloganını direniş ekonomisi ve pratik eylem olarak ilan ediyorum. Bu açık ve düzgün yol, bizim ihtiyaçlarımızı gidermek için doğru bir yoldur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı