DÜNYAİNSAN HAKLARIİran

Dünya Müslümanları Ve Mustazafları İmamı İmam Hamenei, Ayetullah Melekuti’nin Vefatı Nedeni İle Başsağlığı Mesajı Yayınladı

Dünya Müslümanları Ve Muastazafları İmamı İmam Hamenei yayınladığı mesajında, Tebriz eski Cuma imamı, veliyi fakihin doğu Azerbaycan eski temsilcisi ve dini havzaların en üstün hocalarından Ayetullah Hac Şeyh Müslim Melekut’nin vefatı nedeni ile taziyede bulundu.

Dünya Müslümanları Ve Muastazafları İmamı İmam Hamenei dün akşam yayınlanan mesajında şöyle yazdı:

Bismillahirrahmanerrahim

Dini ilimler havzalarının en bariz hocalarından olan ve İslam cumhuriyeti nizamı ve inkılaba üstün hizmetlerde ve uzun cihatta bulunan merhum Ayetullah hac Şeyh Müslim Melekuti’nin (rıdvanullah aleyh) vefatı nedeni ile onun muhterem ailesi ve öğrencileri, aziz Azerbaycan halkı ve de Kum dini ilimler havzası din âlimlerine taziyelerde bulunuyorum.
Bu mücahit din âlimin, hafakan döneminde her zaman Kum dini ilimler hocaları topluluğundaki siyasi faaliyetleri ve daha sonra kahraman Tebriz kentinde Cuma imamı konumundaki hizmetleri ve kutsal savunma savaşçıları ile birlikteliği ise, inşallah inkılâp tarihinin belleğinden silinmezken, Allah nezdinde de yok olmayacak. Yüce Allah’tan kendisi için rahmet ve Yüce konumlar talep ediyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı