DÜNYAHABERLERSuriye

Dünyanın Her Yerinden Azılı Katilleri Donatıp Suriye’ye Gönderdiler

Deniz Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Yaser el Haffe köklü medeniyetlerin beşiği, direniş ve mücadelenin yurdu Suriye’nin yedi yıldan fazla bir süredir askeri, siyasi ve medya açısından tarihin en çirkef ve iğrenç savaşına maruz kaldığını belirtti.

İran’ın başkenti Tahran’da düzenlenmekte olan ve Suriye’nin onur konuğu olarak katıldığı Hint Okyanusu devletlerinin deniz kuvvetleri komutanları 6. Konferansında konuşan Tümgeneral Haffe; demokrasi, özgürlük ve insan hakları iddiacılarının dünyanın her yerinden en azılı teröristleri gönderdiklerine dikkat çekti. Tümgeneral Haffe; söz konusu devletlerin dünyanın her yerinden en azılı katil ve teröristlerin yanı sıra radikal teröristleri eğitip silahla donatmaları ardından Suriye halkını katletmek ve her şeyi yağmalayıp yıkmak için Suriye’ye gönderdiklerini belirtti.

Suriye halkının çıkarlarını savunduklarını iddia eden bu devletlerin IŞİD ve Nusra Cephesi dahil radikal teröre sağladıkları desteğe dikkat çeken Tümgeneral Haffe; edat olarak kullandıkları teröristlerin ağır hezimete uğratılmalarında da Suriye’ye direk askeri saldırıda bulunduklarını ifade etti. Tümgeneral Haffe ABD, İngiltere ve Fransa’nın son olarak Suriye’ye bulundukları üçlü saldırının da bu teröristlere destek amacı taşıdığını ifade ederken, saldırının uluslar arası kanunlar ve BM misakına açık bir ihlal teşkil ettiğine bir kez daha vurgu yaptı.

Tümgeneral Haffe Suriye ve halkına karşı terörü destekleyen devletlere karşı bu desteklerini kesmek için etkin ve caydırıcı icraatlar alınması çağrısında bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı