DÜNYAİNSAN HAKLARIİranMEDYA ANALİZSon Dakika

Düşman nükleer İran’dan değil, İslami İran’dan korkuyor

İran Sipahiler Genel Komutan Danışmanı General Uruc “Düşmanlarımız bugün nükleer İran’dan değil, İslami İran’dan korkuyorlar” dedi.

İslam İnkılabı Muhafızları (Sipahiler) Ordusu Genel Komutan Danışmanı General Hosrev Uruc, Babulser Büyük Camiinde düzenlenen Seferberlik Kültürü Aktivistleri toplantısında yaptığı konuşmasında, 8 yıllık kutsal savunma döneminde savaşçılarımızın sergiledikleri kahramanlıklar ve fedakarlıklarına değinerek “İşte o şehidlerin tertemiz ve mukaddes kanları İran İslam Cumhuriyeti nizamının ileriye doğru hareketinin süreklilik kazanmasına sebep olmuşlardır” dedi.

General Uruc daha sonra, düşmanların esas sorunlarının İslami düzen ve İslam mektebi olduğunun altını çizerek “Siyonist İsrail başta olmak üzere, kutsal düzenimizin düşmanları sadece İran’ın barışçı nükleer programı alanında ilerleme olmasına engel olma peşinde değiller. Onlar aslında nükleer İran’dan değil, İslami İran’dan korkuyorlar” diye vurguladı ve “Buna göre, gençlerimizin İran’ın izzetini korumaları ve şehitlerimizin yolunu devam ettirmeleri lazım” diye ilave etti.

General Uruc ayrıca, düşmanın var gücüyle İslami İran’ı tezyif etmek istediğini vurgulıyarak “Düşman, İslami İran’ın ilerlemelerine engel olabilmek için gençlerimizi hedeflerinden saptırmaya çalışıyor. Ama nafile. Zira bugün gençlerimiz ancak kendi inançlarına dayanarak düşmana galip gelebilecekleri gerçeğini idrak etmiş durumdalar” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı