DÜNYAHABERLERİran

Düşmanları Fars Körfezi’nin Derin Sularına Gömeceğiz

Devrim Muhafızları Genel Komutanı General Muhammet Ali Caferi Meşhed’de Devrim Muhafızları Kara Kuvvetleri Komutanları genel toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Devrim Muhafızları Genel Komutanı General Muhammet Ali Caferi; Amerika’nın Fars Körfezinde olan savaş gemileri ve Amerika’nın İran’a karşı savaş tehditlerine değinerek, düşmanlarımızı Fars Körfezi’nin dibine sokmaya hazırız.

Caferi açıklamasının devamında; “Bu yıl, ülkenin çeşitli bölgelerinde askeri tatbikatlar yapacağız. Bu tatbikatların amacı; askerlerimizin olabilecek herhangi bir tehlikeye karşı hazır olması ve düşmanlara onları bir an önce Fars Körfezinin derin sularına gömmeye hazır olduğumuzun mesajıdır.” dedi.

Devrim Muhafızları Genel Komutanı, IŞİD ve başka terörist örgütlerin İran’da eylem yapmaları konusunda; onların tüm hareketleri bizim gözlemimiz altındadır şeklinde açıklamada bulundu.

Caferi, IŞİD’in İran’da faaliyet etmeye imkan bulamadığını vurgulayarak; IŞİD, ülkemizde eylem yapabilecek güce sahip değildir. İstihbarat çalışmalarımızla oluşabilecek her olayı önceden engelliyoruz. Ama bazı terörist eylemler, ülkede eskiden olan anti inkılap örgütlenmelerin eylemidir. Güneydoğu ve Kuzeybatıda olan bu örgütlenmeler devrim Muhafızlarının gözlemindedir. Bu teröristler birçok zaman ya tutuklandı ya da zararsız hale getirildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı