DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARIMısır

El-Berdevil: “Hamas, Mısır’la İyi İlişkilerini Geliştirmek İstiyor”

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Salah El-Berdevil, Mısır’ın Hamas Hareketi Siyasi Birimi Başkan Yardımcısı Musa Ebu Merzuk’un uzlaşı görüşmelerine katılmak üzere Rafah Kapısı’ndan Gazze Şeridi’ne girmesine izin vermesinin Mısır-Filistin ilişkilerinin köklü olduğunun göstergesi sayıldığını söyledi.

Salah El-Berdevil, Quds Press Haber Ajansı’na bugün (28 Nisan Pazartesi) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, tüm karalama kampanyalarının Mısır ve Filistin halkları arasındaki ilişkiyi etkilemeyi başaramadığını belirterek, Hamas’ın Mısır ile iyi ilişkilerini korumak istediğini ifade etti.

Mısır’ın Ebu Merzuk’un Rafah Kapısı’ndan geçerek Gazze’deki uzlaşı görüşmelerine katılmasına izin vermesini takdir ettiklerini bildiren El-Berdevil, bunun iki halk arasındaki tarihi ilişkilerin derinliğinin ve Kahire’nin uzlaşıya verdiği desteğin kanıtı olduğunu söyledi.

Hamas lideri, Mısır ile ilişkilerinin güçlenmesini arzu ettiklerini belirterek coğrafya, tarih ve siyasetin de bunu gerektirdiğini ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı