DÜNYA

“El Haliç” Gazetesi: IŞİD Teröristleri Türk İstihbaratının Kontrolünde Çalışan Bir Örgüttür

İran Muhabirinin Lübnan “El Neşra” sitesine dayanarak verdiği habere göre, Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütüyle Türkiye arasındaki ilişkiyle ilgili bütün istihbarat raporları, gazetelerde çıkan haberler ve şahitlerden alınan bilgiler, IŞİD başta olmak üzere Tekfiri örgütlerden birçoğunun Türkiye topraklarını toplanma yeri ve Irak’la Suriye’ye gitmek üzere silahla donanmak için kullandıklarını, ayrıca bu terör örgütlerin faaliyetlerinin Türkiye Milli İstihbarat Teşkilatının (MİT) gözetimi altında olduğunu vurgulamakta.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) basımı “El Haliç” gazetesinin bu hususta yayınladığı bir habere göre, Türkiye yetkilileri bölgedeki Arap Hükümetleri tahrip etme yolunda yıkıcı bir rol oynamaktalar. Bir taraftan El Kaide uzantısı terör örgütlerine dayanarak komşu ülkelerin içişlerine karışıyor, diğer taraftan da, “Dünya İhvan Teşkilatı” denen grupların liderlik etmeleriyle komşu olmayan ülkelerde faaliyetlerde bulunuyorlar. Bu örgütler İslami sloganlarla bölgere hakim olma amaçlı planlarını gerçekleştirmeye çalışıyorlar.

“El Haliç” gazetesi daha sonra, Türkiye’nin terör örgütlerini destekleme ve bu ülke topraklarını teröristlerin başka ülkelere geçebilmeleri için bir transfer kanalına dönüştürmekteki rolünün altını çizerek, Arap ve batılı ülkelerin bu durum karşısında ciddi girişimlerde bulunmaları gerektiğini hatırlattı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı