DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon Dakika

El-Halil operasyonu siyonist güvenlik sisteminin başarısız olduğunu gösterdi

Siyonist işgal ordusu geçen Pazartesi (14 Nisan) günü Batı Yaka’nın El-Halil şehrinde öldürülen Siyonist subay Baruch Mizrahi ile ilgili soruşturmayı sürdürüyor.

İstihbarat kaynaklarına yakınlığıyla tanınan Walla internet haber sitesi, ordunun eylemin ardından, faillerin geldiği sanılan İzna köyüne uyguladığı kuşatmanın ise şimdiye kadar bir netice vermediğini belirtti.

Walla konuyla ilgili verdiği habere, işgal ordusunun eylemin bir kişi tarafından mı yoksa birden fazla kişi tarafından mı yapıldığını araştırdıklarına dikkat çekerek, kaynakların eylemin en az iki kişi tarafından gerçekleştirildiği üzerinde durduğunu ifade etti.

Filistinli direnişçilerin hafta başında El-Halil şehrinde Siyonist gaspçılara yönelik yaptıkları operasyonda bir kişi ölmüş dört kişi de yaralanmıştı.

Eylem işgal ordusunu şoke ederken, işgal rejimindeki medya kaynakları, El-Halil eyleminde ölen Yahudi yerleşimcinin işgal altındaki Filistin topraklarının güneyindeki En-Nakab bölgesinde bulunan ve 8200 Birimi adı verilen en büyük elektronik casusluk biriminden mezun olduğunu açıkladılar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı