HABERLERİNSAN HAKLARI

El Kaide Teröristlerinin Hums Kırsalındaki Merkezleri Suriye Ordusu Tarafından Yerle Bir Edildi

Suriye ordusunun Homs kırsalı, Telbise, Dar el-Kebire, Ganto, Doğu Buvayda, Resten ve Kisin Belde ve Köylerinde terör toplanma yerleri hedef alınarak teröristler ağır kayıplara uğratıldı ellerindeki suç edatları da imha edildi.

SANA’ya açıklama yapan askeri kaynak, suriye ordusunun Homs iline bağlı Vadi el-Sayih, Bab Hud, Curet el-Şiyyah ve Karabis’te terörist gruplarla girdiği çatışma sonucunda bazı teröristleri ölü ve yaralı düşürdüklerini belirtti.

Bu arada suriye ordusu, teröristlerin Curet el-Şiyyah’ta Emel Hastanesi yönünde sızma girişimlerini çökerterek çok sayıda teröristi ölü ve yaralı düşürdüğünü ifade etti.

Suriye ordusu ayrıca Hule kırsalı Suneysil ve Kazhal köylerinde içindeki silahlarla birlikte bir terörist toplanma merkezini imha ederek çok sayıda teröristi öldürdü. SANA muhabirine açıklama yapan yetkili kaynak, ölen teröristler arasında Ebu Vadha lakaplı terör grubu elbaşının bulunduğunu belirtti.

Askeri kaynak, Suriye ordusunun el-Resten kentinde su depoları ve Beyt el-Eşter Salonu yakınlarında, Hula’ya bağlı Keferlaha ve Huvalik köylerinde düzenlediği bir dizi operasyonda terör hücre ve mevzilerini çökerttiğini, silahlı terör grubu elemanlarının bir kısmını ölü ve yaralı düşürerek silahları ve suç aletlerini imha ettiğini söyledi.

Suriye ordusu, Homs’un Vadi el-Sayeh semtindeki el-Azan caddesinde silahlı bir terör grubuyla çatışmaya girerken Curat el-Şeyyah semtinde terör hücrelerini çökerttiği operasyonlarda aralarında Albay lakaplı Libyalı terörist Ebu Raid’in bulunduğu bir çok teröristi etkisiz hale getirdi.

Suriye Ordusu ayrıca, el-Vaar semtinde asayiş güçleri noktasına saldırmaya çalışan teröristlerle çatışarak elemanlarının bir kısmını ölü ve yaralı düşürdü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı