DÜNYAHABERLERİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSuriye

El Kaide’nin gerçek lideri “Bender Bin Sultan”

İslamaktuel – Suriye’nin Ürdün Büyükelçisi “El Kaide’nin asıl lideri Suudi Arabistan’ın istihbarat servisi Başkanı Bender Bin Sultan”dır” dedi.

Suriye’nin Ürdün Büyükelçisi Tuğgeneral Behcet Süleyman “El Meyadin” haber kanalına verdiği röportajda “El Kaide örgütü ve “Irak ve Şam İslami Devleti” grubu dahil bu örgüte mensup çeşitli kanatların asıl lideri Bender Bin Sultandır. Eymen El Zavahiri sadece propaganda yönüne sahip. Usama Bin Ladin de manevi bir sembol niteliğinde” dedi.

Suriye’nin Ürdün Büyükelçisi Süleyman daha sonra, Bender Bin Sultan’ın Suriye’ye nüfuz ettiğini ispatlayan bilgiler olup olmadığına ilişkin bir soru üzerine “Bender Bin Sultan Ürdün sınırlarına güçler yerleştiriyorsa ve teröristlerle görüşmek için sürekli otelden otele dolaşıyorsa, acaba bu Suudi Arabistan’ın Suriye’nin içişlerine karışması sayılmaz mı? Suudi Arabistan’a gel de Suriye halkının Vekili ol diyen mi var? Suriye, özgürlük ve demokrasiyi onlardan mı öğrenecek” karşılığını verdi.

Süleyman ayrıca, Ürdün Hükümetinin Suriye’ye yönelik tavrıyla ilgili olarak “Ürdün bugüne kadar, Suriye’ye nüfuz etmek isteyen teröristleri yakalayabilmek için birçok operasyon düzenlemiş durumunda ve bu alanda iyi adımlar attı” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı