DÜNYAİran

Emir Abdullahiyan Arabistan’ı Uyardı

İran İslam cumhuriyeti Afrika ve Arap işlerinden sorumlu dışişleri bakan yardımcısı bölgede barış ve istikrarın sağlanmasının altını çizdi.

Dışişleri bakan yardımcısı Hüseyin Emirabdullahiyan dün İRİB ajansına verdiği demeçte, Arabistan’ın Yemen’e saldırılarının devam etmesini eleştirerek, İran politikasının bölgede ve Yemen’de barış, güven ve istikrarın sağlanması olduğunu belirtti.

Emir Abdullahiyan Arabistan’ın Yemen saldırılarının devam etmesini, siyasi çözümü tıkayacağının ayrıca bölgede güven ve istikrarı tehlikeye atacağının altını çizerek, BM, dünya Kızılhaç kurumu ve uluslararası teşkilatların bir an önce görevlerini yerine getirmelerini ve Arabistan’ın bulunduğu yanlış yolda durdurmalarının beklendiğini söyledi.

İran dışişleri bakan yardımcısı İran’ın Yemen Ensarullah hareketine silah yardımı suçlamasının tamamen temelsiz olduğunu belirterek, İran deniz kuvvetleri savaş gemilerinin Aden Körfezi uluslar arası sularında bulunmasının uluslar arası yasalar çerçevesinde olduğunu ifade etti.

İran İslam cumhuriyeti Afrika ve Arap işlerinden sorumlu dışişleri bakan yardımcısı Hüseyin Emirabdullahiyan maalesef teröristlerin Yemen’de faaliyete başladığını ve onlara karşı hiçbir girişimin yapılmadığını, fakat ülke alt yapısı ve teröristlere karşı mücadele eden halkın, hala Arabistan’ın bombardımanına maruz olduğunu ifade etti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı