DÜNYAFilistinHABERLER

En-Nuseyrat Kampı’ndaki Çatışmada İki Güvenlik Görevlisi Şehit Oldu ​

Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki En-Nuseyrat Kampı’nda bugün (22 Mart Perşembe) öğle saatlerinde El-Hamdallah’ın konvoyunu hedef alan saldırının şüphelilerinden bir grubun kuşatıldığı ve çıkan çatışmada iki güvenlik görevlisinin şehit olduğu bildirildi.

Halen devam ettiği kaydedilen çatışmada şehit olan güvenlik görevlilerinin Ziyad El-Havaciri ve Hammad Ebu Suveyrih olduğu ifade edildi.

Filistin İçişleri Bakanlığı konuyla ilgili yayınladığı bildiride, operasyonun devam ettiğini belirtirken, basın mensupları ve görgü tanıkları yaralılar olduğu yönünde çelişkili bilgiler verdi.

Resmi kaynaklardan henüz kesin bilgi edinilemezken, Filistin İçişleri Bakanlığı az önce yayınladığı bildiride basın yayın organlarını asılsız haberler yayınlamamaları konusunda uyardı.

Filistin İçişleri Bakanlığı dün akşam yayınladığı bildiride, on gün önce Gazze Şeridi’nde Filistin Başbakanı Rami El-Hamdallah’ın konvoyunu hedef alan patlamanın şüphelilerinden birinin kimliğini açıklamış ve fotoğrafını yayınlamıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı