DÜNYAHABERLERSuriye

En-Nusra Komutanı: Ömrümde böyle savaşçılar görmedim

El Alem televizyonu haber portalının bildirdiğine gore Nusra Cephesi komutanlarından biri Kuseyr şehrinde Hizbullah  savaşçıları ile karşılaşmaları  konusunda  şu itirafta bulundu.

“Ben Afanistan ve Irak’ta birçok büyük  kompleks operasyona katıldım. Libya’da Kaddafi ile savaştım, ama El-Kuseyr’de bizimle savaşan adamlarda gördüğüm azim ve iradeye sahip korkusuz adamalara ömrümde rastlamadım.  Onlar ölüm konusunda bizden daha  üstündürler. Şöyle ki bu adamlarla karşılaşınca Nusra Cephesi savaşçıları daha ilk darbeyi aldıklarında Kuseyr’den kaçtılar.”

Aynı  Nusra Cephesi komutanı   açıklamasının devamında şöyle dedi:

“Hizbullah savaşçıları meydana indiklerinde  bölgedeki kontrolü kaybettik. Onlar hakkında  bazı şeyler duymuştuk, ama  bu duyumlara dikkat etmemiştik, ama (Kuseyr’de)  bu gerçekleri gözlerimle gördüm.

İlgili Makaleler

4 Yorum

 1. Allah’ım bizide Hizbullah’ın hizmetçisi eyle…ahirzamanın bu cennet yiğitlerinin nurunun hürmetine bizleride bağışla…bunlardır ayetinde benim velilerime korku yoktur..diye bahsettiğin evliyalar…bunlardır İleri Mehdinin Askeri hitabına lebbeyk diyenleri…hakikat güneşinin ışıklarıdırlar ki şahab olup şeytanların gözbebeklerini yakar geçerler…hakiki imanı elde edenler işte bunlardır ki kainata meydan okuyor…düşmanların kalblerine korku çığlıkları düşürüyorlar…bunlardır cihadı burak yapıp miraçtan zaferlerle fetihlerle dönenler.. ümmete ilahi müjdeler verip va’dinde sadık olanlar….Allah’ım ne büyük bir hediye sana sonsuz şükürler Bedir zaferinin tecellileri gibi…

 2. Seyyid Nasrallah Komutasindaki Islam Ordusunun Suriye Ordusuyla Mübarek Bir gün Arefesinde 27 RECEB 1434 Kurtardigi Kusayr Müslümanlar icin büyük bir isarettir. Oda Hizbullahin Zuhurdan evvel Müslümanlari biraraya toplayacagi Islam Ordusu olmasidir.
  Simdi Müslümanlara düsen görev Hizbullah yani
  “Mehdi Ordusunun” etrafindan bütünlesmektir. Irak Ordusu , Suriye Ordusu , Iran Ordusunun yerine Hizbullah , Zuhurdan sonrada ” Mehdi Ordusu ” olarak söylenmelidir.
  Seyyid Nasrallahinda ne Kadar süfyani olmayan sözlerinde süphe bulunmayan tüm Islam Alimlerini zuhura Kadar etrafinda bulundurmasi onlara sahip cikmasi gerekir.
  Ahmedinecad Zuhura Kadar görevine devam etmelidir. Bu konuda Rabbimiz Allahu Teala ona yol acacakdir.
  Tüm kandirilmis Müslümanlarin Siyonistlere usaklik yaptiklari anlasilan el-kaide ve el-nusra gibi cetelerden olusan özgür süfyan ordusundan ayrilip , Hizbullah saflarina kontrollü ! katilmalari saglanmalidir.
  Rabbimiz Allahu Teala Zuhura Kadar Süfyani olmayan Tüm Müslümanlarin yardimcisi olur Insaallah.

 3. EY HİZ.. ÜMMETİ EBEDİYYEN KAYBETTİN.ARTIK TEK DOSTUNUZ ŞEBBİHALAR VE KIZILBAŞLARDIR..SİZİN DİNİNİZ SİZİ BİZİMKİ BİZE.LANET OLSUN TÜM ZALİMLERE…

 4. Bu Allah Erlerinin yürüdüğü yolda bir çakıl taşı olabilirsek ne mutlu bize.
  Allaha CC Binler defa Hamdolsun. Rabbim sayılarını arttırsın. İslam Aleminin her bir köşesinde böyle ordular yetişmesini nasip etsin ki büyük şeytan ABD ve avanelerini yeryüzünden silip süpürsün inş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı