DÜNYAORTADOĞUYemen

Ensarullah lideri Abdulmelik el’Husi, siyonistlerin komplolarına karşı uyadı

Yemen Ensarullah lideri Abdulmelik el’Husi, siyonistlerin ve teröristlerin komplolarına karşı, Yemenlilerin son derece dikkatli ve uyanık olmaları gerektiğini söyledi.

El’Husi,  siyonistler, teröristler ve İslam ülkeleri aleyhindeki teröristlerin hamilerinin komploları ve senaryolarına karşı   son derece uyanık ve dikkatli olunması gerektiği çağrısında bulundu.

El’Husi, aşırıcıların, Amerika’nın İslam dünyasındaki siyasetlerini gerçekleştirmek için bir taşerona dönüştüğünü belirterek, bunların bu amaçla İslam ümmetine nüfuz ettiğini söyledi.

Pars Today’in haberine göre Ensarullah lideri, Suudi rejiminin İslam dünyasının tahribi konusunda  misyon üstlendiğini ve kamuoyunu saptırmak için Amerika’nın desteğinde şeytani oyunlarda yer aldığını söyledi.

Suudi rejimi ve Vahhabi hareketinin İslam ve müslümanları  çok kötü bir şekilde  tanıttığını belirten El’Husi, onların bu durumunun  İslami vahdet ve kardeşliğe de zarar verdiğini söyledi.

El’Husi, düşmanlar tarafından uygulanan iktisadi muhasaraya karşı mücadele edilmesi gerektiğini de belirterek, ‘Zira şu anda önemli olan,  Yemen buhranının çözümü ve  Yemen’in iç gerçeklerini anlamaktır’ dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı