DÜNYAİNSAN HAKLARI

Eraki ve Asiltürk: Müslümanlar İslam düşmanlarına karşı ortak hareket etmeli

İstanbul’da düzenlenen 26. Dünya İslami Mezhepler Arası Takrip Kurultayı Toplantısı’nın açılış töreninde konuşan İslami Mezhepleri Yakınlaştırma Kurumu Genel Sekreteri Ayetullah Muhsin Eraki, bütün Müslümanların ortak hareket etmesi gerektiğini ifade ederek; “Bugün yeryüzünde bulunan tüm Müslümanların İslam düşmanlarına karşı ortak hareket etmesi, hem aklımızın hem de dinimizin bize yüklediği bir görevdir. Bugün düşmanlarımızın bize karşı yürüttükleri en büyük komploları, bizleri bölmek ve aramızda tefrika çıkararak birbirimizle savaşmamızı teşvik eden durumlar ortaya çıkarmaktır. İşte biz bu toplantıları, İslam düşmanlarının oyunlarını bozmak için düzenliyoruz” diye konuştu.

Irkçı İsrail’in İslam coğrafyasındaki temel hedefinin tüm Müslümanların maddi ve manevi değerlerini yok etmek olduğunu belirten Eraki, “Siyonist devlet, Filistin bölgesine ilk adımını attığı zaman sadece Filistin halkının topraklarını işgal edip oradaki Müslümanları katletmek için değil, bölgede bulunan tüm Müslümanları zillet altına alarak maddi ve manevi tüm kaynaklarını yok edecek bir plan ile geldi” ifadelerini kullandı.

Toplantıya ev sahipliği yapan Oğuzhan Asiltürk de bütün Müslümanların bir araya gelmeleri, kendi ekonomik ve siyasi teşkilatlarını oluşturmaları gerektiğini söyleyerek, bunun temenni edilerek gerçekleşecek bir olay olmadığını, inanan insanların gayret göstermesi gerektiğini ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı