DÜNYAİranORTADOĞU

Erdoğan bütün müslümanlardan özür dilemeli

Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı  eleştirdiklerini söyleyen Ayetullah Hatemi, Erdoğan’ın Rus uçağın düşürüldüğü için Rusya’dan özür dilediğini, ancak iki özür borcu daha olduğunu belirtti.

Erdoğan’ın ilk olarak IŞİD’in bütün kurbanlarından özür dilemesi gerektiğini, IŞİD’e destek veren ülkelerin başında Türkiye’nin geldiğini ve şu an da IŞİD’in petrolünü aldığını iddia etti.

Erdoğan’ın ayrıca bütün müslümanlardan özür dilemesi gerektiğini de kaydeden Ayetullah Hatemi, İsrail’le Türkiye’nin yakınlaşmasını eleştirerek Türk yetkililerin münafiklar gibi davrandığını savundu.

Frans’nın Nice kentinde yaşanan terör saldırısına da işaret eden Ayetullah Hatemi, “Biz bütün dünyada suçsuz insanların ölmesini kınıyoruz. IŞİD, Suudi Arabistan, İsrail ve Bahreyn gibi devletler katliam yapmaya alışmışlar” diye konuştu.

Fransa ve Batı yetkililerine de seslenen Ayetullah Hatemi “İran ile savaşmak için IŞİD’ı kurdunuz. Ancak bizimle savaşmak için kurduğunuz berberler şimdi sizinle savşmaya başlamış. Emin olun ki IŞİD gibi canavarlara yaptığınız desteği keserseniz, bütün tekfirci grupların kökü kesinlikle kazınacak” diye vurguladı.

Batı’ya göre terörizmin iyi terör ve kötü terör diye ikiye bölündüğünü ifade eden Ayetullah Hatemi, Halkın Mücahitleri Örgütü gibi terör örgütlerinin Fransa tarafından desteklendiğini ve Cumhurbaşkanı Hollande’in İslami Terör kelimesini kullanarak teröristlerden daha beter bir cinayet işlediğini söyledi.

Dünya çapında terör kurbanlarının %82’nin müslümanlardan oluştuğunu da dile getiren Ayetullah Hatemi, “Emin olun ki Fransa halkı bir gün size rezil edecek” diye uyarıda bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı