DÜNYAHABERLER

Erdoğan Muahlefet Lideri Gibi Konuştu

İbni Haldun Üniversitesi Külliyesi Açılış Töreni’nde konuşan Recep Tayyip Erdoğan’ın sözleri şaşkınlık yarattı.

Yaklaşık 19 yıldır Ülkede tek başına iktidar olan ve 19 yıl boyunca “Müslüman Gençlik” yetiştirme söyleminden tutun, defalarca Eğitim sistemi değiştirmekten, Aile ile ilgili yasalar çıkartıp düzenlemeler yapmaktan, Namaz videoları, Kur’an Tilavetleri, Ayet-Hadis okumaları ve İslami Söylemleri ile halkın karşısına çıkmaktan geri durmayan Erdoğan, bugün şaşırtıcı başka bir söylemle, sanki ülkeyi başkası yönetiyormuş gibi karşımıza çıkarak ‘TOPYEKÜN BİR EĞİTİM ÖĞRETİM REFORMU GEREKİYOR’ dedi.

Erdoğan konuşmasında: Medyanın etkisi ile aile dahil, geleneksel eğitim öğretim yapılarının gücü azalırken yerine daha iyisi konulamamıştır. Batı merkezli popüler kültür ürünleri ile veya sapkın akım hezeyanları ile doldurulmuştur. Önümüzdeki dönemi aileden başlayarak evlatlarımızı hakkıyla yetiştirmek adına değiştirmek şarttır. Bu değişim topyekün bir eğitim öğretim reformunu gerektiriyor. dedi.

Erdoğan’ın konuşmasında kullandığı “Medyanın etkisi ile aile dahil, geleneksel eğitim öğretim yapılarının gücü azalırken yerine daha iyisi konulamamıştır.” cümlesi ile “Batı merkezli popüler kültür ürünleri ile veya sapkın akım hezeyanları ile doldurulmuştur” cümlesini okuyanların aklına; bunları 19 yıldır ülkede iktidar olan sizin yapmanız gerekmiyormuydu? sapkın akım hezeyanları ile doldurulurken Neden engel olmadınız ? gibi sorular geliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı