DÜNYAHABERLERORTADOĞUTÜRKİYE

Erdoğan: Neyiniz eksik? OHAL neden kalksın?

AKP kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Türkiye’nin demokrasisi, ekonomisi, güvenliği için gayret eden herkese borcumuz vardır” dedi. “AK Parti, yolu da kaderi de ülkemiz ve milletimizle birleşmiş bir partidir” diyen Erdoğan, “En büyük teşekkürü milletimiz hak ediyor. Milletimizin her bir ferdine yürekten teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu. Erdoğan, “3 yıl sonra yeniden bir aradayız. Bugün daha büyük hedefler için daha çok çalışmak için yeni bir başlangıç yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

‘YOLUNU KAYBEDENLER, GERİDE KALANLAR…’

Erdoğan şunları söyledi: “AK Parti, demokrasinin, değişimin teminatıdır. AK Parti, reformun adresidir. Bu uzun yolda yorulanlar, yolunu kaybedenler, geride kalanlar oldu ama AK Parti’nin ne menzili ne kararlığı değişti. Ne yaparlarsa yapsınlar biz bu yoldan dönmeyeceğiz. Kimseye eyvallahımız yoktur, olmayacaktır. Hatalarımız olmuştur ama ihanetimiz vaki değildir. Bundan sonra da hak yoldan sapmadan hizmetlerimize devam edeceğiz.”

‘EN KÜÇÜK BİR TAVRINI, DAVRANIŞINI DUYARSANIZ…’

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Şu saatten sonra da ülkem, milletim için, ümmetimiz için, insanlık için hayırlı olmayan hiçbir şeyin bizim nezdimizde yeri yoktur, olamaz. Buradan milletime sesleniyorum, eğer bu kardeşiniz Tayyip Erdoğan’ın ülkesinin ve milletinin hayrına olmayan en küçük bir tavrını, davranışını, icraatını, sözünü duyarsanız, bugüne kadar yaptığı her şeyi bir kenara bırakın ve gereğini yapın. Böyle bir yanlışın içine düşen Tayyip Erdoğan’ın tüm hakları size helaldir. Yarın milletimizin karşısında boynumuz bükük, mahcup durmaktansa bugün içerideki ve dışarıdaki alçakların karşısına dimdik dikilir, kaderimiz neyse ona rıza gösteririz.”

‘NEYİNİZ EKSİK? OHAL NEDEN KALKSIN?’

Cumhurbaşkanı OHAL’le ilgili şunları söyledi: “OHAL ne zaman kalkacak diyorlar. Fransa neredeyse 1-1,5 yıl OHAL ilan etti. Benim ülkemde devlet yıkılmaya çalışılıyor. Siz bize hangi yüzle OHAL’in kaldırılmasını soruyorsunuz. Durum huzura refaha kavuştuğu ana kadar OHAL kaldırılmayacak. OHAL’i ülkemizin huzuru için uzatıyoruz. Neyiniz eksik? Neden olağanüstü hal kalksın?”

‘DAHA ZOR GÜNLER BEKLİYOR’

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Son zamanlanlarda ağır darbeler alan terör örgütünü ve silahla aralarına mesafe koymayan destekçilerini her bakımdan çok daha zor günler bekliyor. Türkiye, ayağındaki bu bölücü terör prangasından kurtulma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Türkiye’de başaramadıkları ihaneti komşu ülkelerde hayata geçirmenin çabası içinde olanların heveslerini inşallah oralarda da kursaklarında bırakacağız.”

‘İHRAÇLAR, GÖZALTILAR, TUTUKLAMALAR MECBURİYETTİR’

Erdoğan, yaşanan ihraçlarla ilgili şunları söyledi: “Bizim kimseye karşı kişisel bir husumetimiz asla yoktur. Bu ülkenin hakkının yenilmesine geleceğinin tehlikeye atılmasına da asla rıza gösteremeyiz. Kimseye karşı peşin husumetimiz olmadığı gibi kimseye diyet borcumuz da bulunmuyor. FETÖ’yle mücadelede bulunduğumuz sürece bir anda gelmedik. Tabanı ibadet, ortası ticaret, tepesi ihanet olan bu yapının gerçek yüzünü görün orayı terk edin dedik. Bu açık ihanete rağmen özel haberleşme programlarını kullanarak bankasına para yatırarak örgütü destekleyenler için yapacak bir şeyimiz kalmadı. Örgütün mensuplarını tanıyanlar çok iyi bilir ki 15 Temmuz’a rağmen samimi bir pişmanlıkları yoktur. Kamudan yapılan ihraçlar, gözaltılar, tutuklamalar bir mecburiyettir. Türkiye’nin bu örgütün bir başka ihanet teşebbüsüne daha tahammülü yoktur. Mazlumun, mağdurun hakkını korumak görevimizdir. Ama bu, mazlum kılığına girmiş zalimlerin oyunlarına teslim olacağımız anlamına asla gelmiyor. Takiyeyle, yalanla, dolanla, iftirayla yıllarca milletimizin tertemiz duygularını istismar edenlerin yüzlerindeki maske düşmüştür.”

‘ÖZGÜRLÜK ALANINI EN ÜST SEVİYEYE ÇIKARMAKTA KARARLIYIZ’

“Üye sayısı 10 milyona ulaşan bir parti 80 milyona ulaşmada sıkıntı çekemez, çekmemelidir. Hiçbir şey insani temasın, yüz yüze görüşmenin yerini tutamaz. Her vatandaşımızın halini hatırını sormaktan derdini dinlemeye her yöntemle kendileri ile alakadar olmalıyız. Önümüzde önce mahalli idareler seçimleri, ardından milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçimleri var. Ramazan ayını çok iyi değerlendirmeliyiz. Kalkınma alanında daha büyük hamleler başlatacağız. Vatandaşlarımızın özgürlük alanını mümkün olan en üst seviyeye çıkarmakta kararlıyız.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı