DÜNYAHABERLER

Erdoğan: Yahudiler kardeşimizdir

Rio 20 Sürdürülebilir Kalkınma Zirvesi’nin düzenlendiği Rio Centro’daki zirve alanında Musevi asıllı iki ABD vatandaşıyla kısa bir sohbet eden Erdoğan, “Türkiye’deki Yahudileri kardeşimiz olarak görüyoruz” dedi.

Rio 20 Sürdürülebilir Kalkınma Zirvesi nedeniyle Brezilya’da bulunan Başbakan Erdoğan, zirve alanında karşılaştığı iki Musevi kökenli ABD vatandaşı ile kısa bir sohbet etti.

Erdoğan, kendisine ”Ülkenizde yaşayan bizim insanlarımızı iyi koruyun” diyen Yahudilere, ”Benim liderliğimde Türkiye’deki Yahudi topluluğu güvence altındadır, korumam altındadır. Biz onları kardeşimiz olarak görüyoruz” dedi.

‘SİZ DE FİLİSTİNLİLERE İYİ DAVRANIN’

İsrail’in de Filistinliler’e iyi davranması gerektiğini belirten Erdoğan, ”Ortadoğu’daki sorunları çözmek için bir yol bulmalıyız. İsrailliler, Filistinlilere daha iyi davranmalı” diye konuştu.

SORUNUMUZ İSRAİL HÜKÜMETİYLE

İsrail halkı ve Yahudiler hakkında ne düşünüyorsunuz diye soran Musevilere Başbakan Erdoğan; ”Bizim İsrail halkıyla hiçbir sorunumuz yok. Sorunumuz İsrail Hükümeti’nin saldırgan tavırlarına karşıdır” cevabı verdi.

Başbakan Erdoğan’la fotoğraf çektirip tokalaşarak ayrılan kişilerin ABD’deki bir Yahudi kongresinin üyesi oldukları öğrenildi.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. tabi kardeşin yahudileri al ve ülkemizi terket bizim kardeşlerimiz filistinlilerdir mesela alaska boş ayılarla yaşarsınız kardeş kardeşe

  2. daha dün gibi hatırlıyorum Köln’de yine böyle bir çok uluslu toplantı ziyareti idi. bir Müslüman Türk ablamız başbakana yanaşarak “sayın başbakanım biz sizleri çok seviyoruz ve size Türkiye’deki başarılarınız için dua ediyoruz bizim sizden bir isteğimiz var Köln’de Müslüman cemaatin gideceği büyük bir cami yok bize bir cami yapmak için destek olur musunuz” diye sordu ama başbakan o ablamıza hiç beklenmedik bir uslup ve sert bir ses tonu ile “Yahu bu Almanya’da hangi Türkü görsem ya cami için yardım istiyorlar yada cami yapıyorlar bırakın bunları da bir de kütüphane sanat galerisi yapın” diyor.işte ben başbakanın bu tavrını görünce Yahudi kardeşlerine ne kadar nazikçe davranmış diye kendimi alamadım. bir de konuşmada şu dikkatimi çekti kendisinin yahudi kardeşlerinin korunmasının garantörü olmasına karşın kardeşi olmayan Filistinliler için sizde İsraile söyleyin onlara iyi davransınlar ifadesi.Adeta Filistinliler “Haşa Minel İnsan” hayvanmış sanki.Ah ah ahhhhh..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı