DÜNYASuriye

Esad Kuruluş Yıldönümünde Ordu ve Silahlı Kuvvetlere Seslendi

Ordu ve Silahlı Kuvvetler Genel Komutanı Orgeneral Beşşar el-Esad; Suriye Arap Ordusunun 67. Kuruluş yıldönümü münasebetiyle Ceyş el-Şaab (Halk Ordusu) Dergisi aracılığı ile silahlı kuvvetlerimizdeki kahramanlara seslendi.

Orgeneral el-Esad; vatan ve onurunun savunulmasında kahraman ordunun misyonunu överken, silahlı kuvvetlerimizin vatan ve sınırlarını bedenleri ve canlarıyla koruduklarını ifade etti. Korku yada tereddüdü bilmeyen kahramanların milletin zafer tarihini yazdıklarına işaret den Orgeneral el-Esad; zafere inançları ve bu bağlamda kendilerine güvenleriyle milletin gelecek nesillerinin parlak ve güvenli bir gelecek yaratmakta olduklarını söyledi.

Orgeneral el-Esad konuşmasında, “Korkusuz ve tereddütsüz yiğitler, vatanı canı ve bedeniyle koruyan kahraman silahlı kuvvetlerimizin askerleri, sizler bir ulusun zaferini yazıyorsunuz. Zafere olan inancınızla yeni kuşaklara parlak ve aydınlık bir gelecek kuruyorsunuz. Hakka olan derin inancınızla, zorluklara azim ve kararlılıkla meydan okuyorsunuz” dedi.

El-Esad, Silahlı Kuvvetlerimizin kuruluşunun 67. yıldönümünde vatanın koruyucusu cesur ordumuzu selamlayarak Suriye Arap Ordusunun, vatanın ve ulusun onurunu savunmak amacıyla şerefli bir mücadele yürüttüğüne ve yürütmeye devam ettiğine vurgu yaptı.

Suriye ordusunun yarım yüzyıldır ulusun uygarlık kimliğini, sosyal, kültürel ve düşünsel yapısını korumak amacıyla bir mücadele verdiğine dikkat çeken el-Esad ordu subayları ve askerlerine seslenerek, “kardeşlerim, düşmanla savaşımız çok yönlü olup hedefleri ve özellikleri açıktır. Halkımızın ve ulusumuzun kaderi geçmişi ve geleceğiyle bu savaşa bağlıdır. Düşmanımız bugün aramıza sızmış, içerdeki işbirlikçilerini geçiş köprüsü, vatan istikrarını vurma, vatandaşın güvenliğini sarsma, ekonomik gücümüzü ve bilimsel yeteneklerimizi yok etme aracı olarak kullanmaktadır. Düşman bizi zayıflatmayı, geleceğimizi belirlememizi ve toplumumuzun çağa ve yeniliklere ayak uyduracak şekilde gelişmesini engellemeyi, tehlike ve meydan okumalarla mücadele etme gücünü yok etmeyi hedefliyor” diye belirtti.

Orgeneral el-Esad, düşmanların Suriye halkını ulusal kararından yoksun etmeyi ve kendi kucağına itmeyi istediğine dile getirerek fakat bu gururlu halkın tek yürekle planlarına karşı koyması ve onlarla mücadele etmesi, onları yenilgiye uğratmasının düşmanları şaşkına çevirdiğini ifade etti.

“Bu nedenle yenilgilerine yeni çıkış yolları bulma arayışına girerek direnen ülkemize karşı yeni planlar hazırlayıp yerli temsilcilerine bu planları uygulama görevi verdiler. Fakat halkımız bilinciyle bu planları başarısızlığa uğratmış, bu planları ihraç edenlerin boyun eğdirme ve dize getirilmeye karşı dirençli olan halkımızın bilincini etkileme çabalarını baltalamıştır” diye konuştu.

Orgeneral konuşmasını şu sözlerle sürdürdü,”vatanın kahraman askerleri, sizler ülkemizin maruz kaldığı savaşta direnerek ve geçen dönem boyunca katil silahlı terör gruplarıyla mücadele ederek en onurlu, gururlu ve şerefli destanları yeniden yazmış, azimli ve vicdanlı, bağlı olduğunuz halkın değerlerinin koruyucusu, tarihine ve uygarlığına sadık olduğunuzu kanıtladınız. Sizler, korumak ve saldırganların kötülüklerini uzaklaştırmak için ayaklarınızı bastığınız bu topraklara asil bağlılığın adresi oldunuz ve olmaya devam edeceksiniz.”

Halkın vatanın onuru ve şerefini savunan, istikrar ve güvenliğini yeniden sağlayan, yüksek bir moral, büyük bir özgüven ve kutsal görevi yenilmez ve kırılmaz bir azim, kararlılık ve iradeyle yerine getiren, vatandaşlara huzur sağlayan onur ve gurur kaynağı ordu askerlerine büyük umut bağladığını ifade etti.

El-Esad, vatanın dört bir yanındaki her ferdin gücünü ordu askerlerinden aldığını belirterek “halkımız sizleri vatanı savunmak için canını feda eden, kara, hava ve deniz sahalarıyla savunan kahramanlar olarak görüyor. Sizler bugün daha çok hazırlıklı olmaya, silahlı kuvvetlerimizin vatanın kalkanı, kalesi ve tel örgüleri olarak kalması için bu hazırlığınızı sürdürmeye davetlisiniz. Sizlere güvenim büyüktür” vurgusunu yaptı.

Halk kitlelerinin kahraman ordu askerlerini güvence ve iftihar kaynağı, ait olduğu vatanın onuru, adil davalarının savunucusu olarak gördüğüne dikkat çeken el-Esad, “katı tutumlarımızı ve sabit ülkelerimizi sizlerden güç alarak sürdürüyoruz. Bahar şehitlerimizin kanlarıyla krizantem çiçekleri açarken vatan sağlığına yeniden kavuşuyor” dedi.

Değerli vatanı saf kanlarıyla sulayan ve sönmeyen bir meşale olan şehitleri saygıyla selamlayan Orgeneral el-Esad, şehit aileleri ve yakınlarını selamlayıp, ordumuzun yaralanan cesur askerlerine acil şifalar diledi.

Ordu ve Silahlı Kuvvetler Genel Komutanı Orgeneral el-Esad konuşmasının sonunda; silahlı kuvvetlerin şanlı kuruluş yıldönümünde ordu askerlerini yeniden selamlayarak halkımız ve ulusumuzun davalarının zafere ulaşacağını vurguladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı