DÜNYAHABERLERİranORTADOĞU

Eski Siyonist yetkili: İran nükleer meselede üstünlüğe sahip

Terör rejimi İsrail’in eski bir istihbarat yetkilisi, İran’ın nükleer meselede üstünlüğe sahip olduğunu ve hedeflerine başarıyla ulaştığını itiraf etti.

Aroutes Shoa internet sitesinde yer alan habere göre; ırkçı rejim İsrail eski askeri istihbarat servisi başkanı Amos Yadlin, nükleer görüşmeler çerçevesinde yapılacak müzakerelere atıfta bulunarak, “İranlılar, Amerikalıların tüm yaptırımları kaldırıp ardından anlaşmaya geri dönmeleri yönünde açık bir talepte bulunuyorlar” dedi.

Yadlin, İranlıların artık ABD yaptırımlarından korkmadığını, Tel Aviv’in eski ABD Başkanı Donald Trump yönetimiyle balayının sona erdiği için İsrail’in İran’la yeni anlaşmanın şartlarını etkilemesinin zor olacağını söyledi.

Nükleer Anlaşma olarak bilinen Kapsamlı Ortak Eylem Planı (KOEP) Ortak Komisyonunun 18. toplantısı 2 Nisan Cuma günü AB Dış siyaset şefi Josep Borrell yardımcısı Enrique Mora başkanlığında, Çin, Fransa, Almanya, Rusya, İngiltere ve İran Dışişleri Bakan Yardımcıları ve Siyasi Direktörler düzeyinde yapılmıştı. Toplantının yayınlanan bildirisinde, ABD’nin nükleer anlaşmaya dönmesi için üyeler arasında ortak çalışmalar gerektiği bildirilmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı