DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon Dakika

EY İNSANLAR! KUDUZ KÖPEKLERE TEPKİ GÖSTERİN

İran’da Ramazan bayramı..İran İslam inkılabı rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamenei imametinde Tahran’da İmam Humeyni –ks- külliyesinde kılınan bayram namazında mazlum Gazze için dua edildi, İsrail lanetlendi.
İran’da ramazan bayramı.. 29 Temmuz 2014’e tekabül eden hicri kameri 1 şevval 1435 itibariyle İran halkı bayramı idrak etti, bayram namazı İslam inkılabı rehberinin imametinde kılındı. Namaza, Tahran halkıyla birlikte Cumhurbaşkanı Ruhani ve bakanlar kurulu da katıldı. Sünni ve Şii ulemanın da önemli bir bölümü, rehberle namaz kılabilmek için bugün Tahran’daydı.

İNSANLIK, KUDUZ KÖPEKLERE TEPKİ GÖSTERMELİDİR!

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, bayram namazı hutbelerinde İslam dünyasının öncelikli meselesinin şu anda Gazze olduğunu dile getirerek, “Mazlum insanlara saldıran köpekler ve kurtlara insanlık tepki göstermeli ”dedi.

Suçlu ve suçluya destek verenlerin dünya çapında yargılanmaları gerektiğinin altını çizen İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei, Gazze halkının dik duruşu bir halkın direniş ölçüsünün göstergesi olduğunu, Allah’ın yardımıyla düşmana karşı zafer elde edeceğini, bugüne kadar ise düşman kuduz bir köpek gibi pişman olduğu eylemlerde bulunduğunu konuşmasına ekledi.

Ayetullah Hamanei, Siyonist rejimi kurtarmak için bugün dünya suçluları olan Amerika ve Avrupa el ele vererek Gazze halkına ateşkesi dayatmak istediklerini, ABD Başkanı da, bugüne kadar işlenen cinayetlere cevap veren Hamas’ın silahsızlandırılmasını istemesine karşın bütün İslam dünyasının görevinin Filistin milletini teçhizatlandırmak olduğunu söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı