DÜNYAİSLAM BÜYÜKLERİ

Fakihler Meclisi: İslam ümmeti siyonist rejimin yokedilmesi için birlik olmalı

İran Rehberlik ve Fakihler Meclisi başkanı Ayetullah Cenneti, İslam ümmetinin siyonist rejim İsrail’in yokedilmesi için birlik içinde olması gerektiğini söyledi.

Ayetullah Cenneti, dün akşam yaptığı açıklamada, bugün Dünya Kudüs Günü olması münasebetiyle yayınladığı bildiride, İslam ümmeti ve bütün özgürlük yanlılarının siyonist rejimin yokedilmesi için birlik içinde olmaları gerektiğini bildirdi.

Ayetullah Cenneti, bildiride, Filistin topraklarının yaklaşık 70 yıldır siyonist İsrail tarafından işgal edildiğini ve aynı şekilde müslümanların ilk kıblesi Mescidi Aksa ve Kudüs’ün de işgal altında olduğunu belirtirken; Filistin’in mazlum halkı ve hatta kadın ve çocuklarına yönelik zulmün bile sözde insan hakları savunucusu olanlar tarafından görülmediğini bildirdi ve ”maalesef İslam ülkeleri yöneticilerinin çoğu Filistin halkına ve Kudüs meselesindeki zulüm karşısında sessiz kalmışlardır” dedi.

Ayetullah Cenneti, İslam ülkelerinden, tekfirci terörist grupları eğitmek ve onları yetiştirmek yerine, dünya emperyalizmi ve siyonizmiyle ve onların işbirlikçisi olan tekfircilere karşı mücadele etmeleri çağrısında bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı