DÜNYAİNSAN HAKLARI

Fanatik Yahudi Çetesi Üyeleri Camii Duvarına Irkçı Sloganlar Yazdı

“Bedel Ödetme” adıyla bilinen fanatik Yahudi çetesi üyelerinden bir grubun bu sabah (29 Nisan Salı) erken saatlerde, 1948′de işgal edilen Filistin topraklarındaki El-Fureydis köyünde bulunan caminin duvarlarına Filistinliler ve Araplar aleyhinde ırkçı sloganlar yazdığı bildirildi.

Fanatik Yahudi çetesi üyelerinin cami duvarına yazdıkları sloganlarda camilerin Yahudiler için sinagoglara dönüştürülmesi çağrısı yaptıkları ve duvarlara ayrıca Siyon yıldızı çizdikleri ifade edildi.

El-Fureydis köyü Hayfa-Tel Aviv yolu hizasında El-Kermel dağı eteklerinde, Hayfa kentinden 30 kilometre uzaklıkta, anayol kavşağında yer alıyor. El-Fureydis köyü, 1948′deki Büyük Felaket (En-Nekbe)’den sonra Hayfa’dan Tel Aviv’e kadar yol üzerinde ayakta kalan tek köy.

İşgal radyosu, işgal polisi sözcüsüne dayanarak verdiği haberde, polisin olaya tehlikeli bir suç gözüyle baktığını ve söz konusu suçu işleyenlerin yakalanıp adaletin karşısına çıkarılması için her türlü çabayı sarf edeceğini iddia etti.

Fanatik Yahudi yerleşimcilerden oluşan “Bedel Ödetme” çetesi, Filistinlilerin evlerine, tarım arazilerine ve camilere sık sık saldırılar düzenliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı